Turgut Yüksekdağ

Turgut Yüksekdağ

Babaların Seçimi

“Yazıktır, bu ülke bizim. Bakın şu anda burada Kürdü var, Zazası var, Türk'ü var, Karadeniz'den geleni var. Biz aynı türkülerle coşuyoruz, düğünümüzü yapıyoruz. Aynı mezarlıklara gömülüyoruz, bakın aynı şekilde cenazelerimiz kaldırılıyor. Lütfen evlerinize çekilin. Annelerinizi, babalarınızı dinleyin. Birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim. Birbirimize yaşanır ortam oluşturalım. Hep beraber bu güzel ülkede yaşayalım.”

-Tunceli’de şehit olan polis memuru Ahmet Küçükdağ’ın Babası- (Basından)

 

Gezi Parkı olayları sırasında gaz fişeğiyle yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Burak Can'ın babası Halil Karamanoğlu'nu arayarak başsağlığı diledi. İki baba 'Senin evladın benim evladımdır.' diyerek acılarını paylaştılar. Elvan ailesinin twitter hesabından yapılan açıklamada "İki baba birbirlerine 'Senin evladın benim evladımdır' diyerek acılarını paylaştılar. Burak Can'ın babası İstanbul'a dönünce Sami Elvan'ı ziyaret edeceğini söyledi. İki baba evlat acısının kıyaslaması olmaz, acılarımızı siyasete alet edip nefret ortamı oluşturmalarına biz aileler olarak müsaade etmeyeceğiz dediler.

-Berkin Elvan’ın Babası- (Basından)

 

“Berkin ya da benim oğlum... Benim için bir farkı yoktur.. O da bir evlat benimki de bir evlat. Berkin'in de annesi babası var... Benim de evlatlarım var. Sağ ya da sol fark etmez, herkes bizim evladımız. O cenaze şundan bu bundan diye bir şey düşünemem.”

-Burak Can Karamanoğlu’nun Babası- (Basından)

 

“Evlatlarıma helal lokma yedirmedim”

-Bilal’in Babası- (Basından)

 

Muammer Güler’in, Egemen Bağış’ın ya da Başbakan’ın başka sözlerini de burada sıralamak ve “bakın bu ülke, halkı ile yöneticileri ile ne kadar büyük bir ülke” demek isterdim. Ama amacım yangına körükle gitmek değil, sakinliğe, dinginliğe ihtiyacımız var. Canı yanmış babaların büyüklüğüne, ülke sevgisine bakar mısınız? Nasıl vakur duruşlar sergiliyor bu adamlar.

Binlerce evladını teröre kurban vermiş babaların sözleri de geliyor mu kulağınıza; “vatan sağ olsun”… Karşılığında ne duydular peki; “askerlik yan gelip yatma yeri değildir”.

 

İnsanlar hak ettikleri şekilde yönetilirler” sözünü kim söylemiş, kimler için söylemiş?

Bu halk, bu babalar böyle bir yönetimi mi hak ediyor?

Bu babalar mı seçiyor bizi yönetecek olanları?

İnanmam!

 

Turgut Yüksekdağ / Twitter: @turgutyuksekdag


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.