Akdağ'dan İdealist Gruba Destek

Akdağ'dan İdealist Gruba Destek

İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO) Genel Kurul seçimleri öncesi İdealist Diş Hekimleri Grubu başkanı ve üyeleri; Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti.

RECEP AKDAĞ "SERBEST ÇALIŞAN HEKİMLERDEN HİZMET ALINMASINI DESTEKLİYORUM"

 

29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşecek olan İDO Genel Kurul seçimlerine Dt. Ömer Faruk Şarkbay’ı aday gösteren ve seçim çalışmalarına başlayan İdealist Dişhekimleri Grubu, özellikle diş hekimlerinin en büyük sorunlarından biri olan “Muayenehanelerden Hizmet Alımı” konusunu gündeme getirerek bakanlardan çözüm sözü aldı.

 

Faruk Çelik: “Şu an ki TDB yönetiminden daha istekli olduğunuzdan eminim.”

 

İdealist Grup bünyesinden İDO Genel Kurul seçimlerinde aday çıkarılmış olmasını memnuniyetle karşılayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: "İdeolojik yaklaşımlardan uzak, tutarlı ve objektif bir meslek grubuyla, ‘muayenehanelerden hizmet alma sürecinin’ çok hızlı sonuçlanacağına eminim. Bakanlık olarak bu konuda, sizlerin şu anki TDB yönetiminden daha istekli olduğunuza eminim" dedi.

 

Mevcut TDB ile yaşanan sorunlara da değinen Bakan Çelik: "Görüşmelerde mutabık kaldığımız birçok konu, sanki hiç görüşülmemiş gibi, ters bir tutum sergilendiğine şahit oluyoruz. Neden böyle yapıyorsunuz diye sorulduğunda ise ‘böyle davranmak zorundayız’ cevabı alınıyor!” diyerek, sorunların çözümünde bu tutarsızlığın önemli bir payı olduğunun altını çizdi.  

 

Bakan Recep Akdağ’dan İdealist Gruba Söz

 

İdealist Grup heyetini kabul eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise dişhekimliği hizmetlerinin özelden satın alınması ile ilgili; “yılda 50 milyar TL’lik sağlık bütçesine ilaveten ortalama 1,5 milyar daha yük gelmesinin kabul edilebilir” olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 

"Serbest çalışan 15 bin dişhekimi aylık ortalama 10.000 TL bir çalışma yapılsa, Maliye'nin geri alacağı vergiyi düştüğümüzde bütçeye ortalama 1 - 1,5 milyar bir ek maliyet bize sıkıntı yapmaz."

 

Bakan Akdağ, bunun üzerine kendisinden teminat isteyen İdealist Grup Başkan Adayı Ömer Faruk Şarkbay'a: "Serbest çalışan dişhekimlerinden hizmet alınmasını destekliyorum ve bu konuda hizmet alınacağını da belirtmek istiyorum. Bu sürecin daha işlevsel olması adına, ideolojik davranmayan, nötr ve şeffaf olan, bizim partimiz de dahil hiçbir siyasi oluşuma endeksli kalmayan, sadece mesleki konulara yönelik bir Meslek Birliği olunmalıdır." cevabını verdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.