AŞK HASTALIĞI!

Aşk; hastalık olduğu henüz ve sadece bazı kesimlerce kabul edilen ve ruhani varlıkta oluştuğu düşünülen bir virüstür…  İlk zamanlar, çok zinde ve sağlıklı anlarımızda hissettiğimiz coşkunluk gibi de; güzel görünür. Aslında bunun bir hastalık olduğunu da ancak aldatıldığın zaman anlarsın.  

Aldatmadan önce iki kere düşün:
- Birincisi onun gururu ve onuru olsun,
- İkincisi de; sen (aldatan) affedilebilecek kadar, sevdin mi onu!..

Terk etmeden evvel iki kere düşün;
- Birincisi aldatmasına sen mi neden oldun?
- İkincisi de; seni aldatmaması için sen neler yaptın?

Aldatıldığına kesinlikle kanaat getirdiysen eğer geriye yapacak üç şey kalmıştır:
              1- Kısasa kısas; çünkü affedersen tekrar edecektir! (İntikam savaşından çıkıp affedebilmek için… Suçlular birbirlerini vicdan mahkemelerinde suçlayamazlar!
              2- Durumu kabullenmek; yani gururu, kibri bir tarafa bırakkıp rol yaparak yaşa... Tabi böyle ne kadar yaşayabileceğini ben bilemem...
              3- Terk et; çiviyi çiviyle sökersin, aşkın panzehiri yine aşkın kendisidir.
 Anadoluda tarih boyunca yaşamış tüm topluluklar dünyaya uzun süre hükmetmişlerdir, tarihdende anlaşıldığı üzere anadolu; barındırdıklarına güç, kuvvet ve uzun soluklu başarılar kazandırıyor, bunun yanı sıra eşsiz doğasıyla da ömrü uzatıyor, neden tüm bu güzelliklerden sık sık faydalanmıyorsun

Aşk hiçbir zaman pişmanlık duymamak olduğu gibi hiçbir zaman da beklentisi olmaması gereken bir fedakârlıktır… Ve aşk sevmektir hesapsız kitapsız bir çekim nefes gibi öyle delice; aldatılmayla inatlaşmak ona rest çekmektir, belki de!

 Karşılık beklememektir, zaten karşılık beklenilen ilişkilerde menfaatler bitince: çıkar çatışmalarına girilir: bir yemekle veda etmek yerine; boğuşmalar, kavgalar başlar.

Ben ayrılırken yemekte olmayı, şarap içmeyi yeğlerdim, başladığım gibi…
Aşk mutluluk duygularını maksimum seviyede yaşarken, fedakarlıkların boşa gittiğini anlayınca pişman olunan, ruhsal bir hastalıktır. Bu pişmanlıklar genellikle anksiyete bozuklukları ile sonuçlanır!

 Her ne kadar aşk hastalığı geçici deseler de - çaresi var deseler de çeşitli ilaçlar ve tedavi yöntemleri uygulansa da Çaresi henüz tıbben bulunamadı! Bu müthiş duygu yoğunluğunu yenmek için aynısını yeniden yaşamak gerekir; ama başkasıyla!..

 Aşk ruhani bir duygu ve Rabbimin hikmetiyle gerçekleşir; ancak bulaşıcı olmamakla birlikte bireyin elinde de değildir!

 Beynin duygularla alay etmesiyle başlayan, dizginlenemeyen bir beyin salgını ya/yada hastalığıdır, Aşk…


Hiçbir zaman tutkuya/karasevdaya dönüşmeyecek aşklar yaşamanız dileğiyle… !denizbatu!

 

 

aşk mutluluk duygularını maksimum seviyede yaşarken, fedakarlıkların boşa gittiğini anlayınca pişman olunan, ruhsal bir hastalıktır

çaresi henüz tıbben bulunamadı

ancak bulaşıcı olmamakla birlikte bireyin elinde de değildir

beynin duygularla alay etmesiyle başlayan,

dizginlenemeyen bir beyin salgını hastalığıdır benc

Anadoluda tarih boyunca yaşamış tüm topluluklar dünyaya uzun süre hükmetmişlerdir, tarihdende anlaşıldığı üzere anadolu; barındırdıklarına güç, kuvvet ve uzun soluklu başarılar kazandırıyor, bunun yanı sıra eşsiz doğasıyla da ömrü uzatıyor, neden tüm bu güzelliklerden sık sık faydalanmıyorsun

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.