Aysemin Gülmez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı

Aysemin Gülmez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı

Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Aysemin Gülmez kimdir? Nereli? Ne iş yapar? Biyografisi

AYSEMİN GÜLMEZ KİMDİR?

Aysemin Gülmez 1979 yılında Ordu, Mesudiye’de doğdu. İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul, Kadıköy’de tamamladı. Lise eğitiminin ardından başladığı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nden 2001 yılında başarıyla mezun olan Gülmez, 17 yıldır bir fiil İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık çalışmalarını sürdürmektedir.

“Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet” ve “Çocuk Hakları” konularında uzmanlığa sahip olan Aysemin Gülmez, İstanbul Barosu bünyesinde bulunan Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Merkezi’ne bağlı avukat olarak uzun bir süre çalışmıştır.

2005 yılında İstanbul Barosu’nun düzenlediği “Doğrudan Soru ve Çapraz Sorgu” seminerini tamamlamış, 2003 yılında İstanbul Barosu CMUK Uygulama Servisi tarafından verilen eğitim ile “Sanık Hakları ve Müdafilik” alanında ve 2018 yılında Marmara Üniversitesi’nin verdiği eğitim ile “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk” alanında uzmanlaşmış ve bu alanda bilfiil çalışmaktadır.

Çalışma hayatını kurumsal firmalara ve şahıslara hukuki danışmanlık hizmetleri vererek sürdüren Aysemin Gülmez; daha çok Aile Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku dallarında yoğunlaşarak bu dallarda uzmanlaştı.

Siyasi çalışmalarına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe ilçe Örgütü’nde Eğitim Sekreteri olarak başlayan Gülmez, Sancaktepe ve Ataşehir ilçe örgütlerinde İnsan Hakları komisyonu başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Ataşehir belediye başkan aday adayı oldu. Haziran 2019'dan sonra CHP İstanbul İl İnsan Hakları Komisyonu'nda yer almıştır.

Üniversite yıllarından başlayarak sivil toplum kuruluşlarının eğitim ve kültür faaliyetlerinde aktif olarak çalıştı. Birçok sivil toplum kuruluşunun sosyal ve kültürel projelerinde danışmanlık yaptı.

Gülmez evli, 2 erkek ve 1 kız çocuğu annesi olup İngilizce bilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.