Başhekim Suat Turgut'a Anlamlı Veda

Başhekim Suat Turgut'a Anlamlı Veda

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimlik görevini 2009 yılından itibaren yürüten Prof. Dr. Suat Turgut, emekliye ayrıldı. 14 yılı aşkın bir süredir Şişli Etfal Hastanesi’nin eğitim ve yönetim kadrolarında görev yapan Turgut, başhekimlik görev

Hastane Konferans salonunda 20.02.2012 tarihinde adına düzenlenen bir törenle çalışma arkadaşlarına veda eden Prof. Dr. Suat Turgut’u uğurlamak için, çok sayıda meslektaşı ve çalışma arkadaşı hazır bulundu. Törene İstanbul Milletvekili Dr. Ahmet Haldun Ertürk, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, sağlık müdür yardımcıları başta olmak üzere birçok başhekim ve sağlık çalışanı katıldı.Kendisi de eski başhekimlerden olan İstanbul Milletvekili Haldun Ertürk Başhekim Suat Turgut’un hoş bir seda bırakabilen yöneticiler arasında olduğunu söyledi.

Turgut’un hastanemizde imrendirecek kadar büyük bir emeği var

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Şişli Etfal Hastanesinin İstanbul’un en eski sağlık kurumları arasında yer aldığını belirterek, böylesi bir kurumda çalışmaktan her zaman gurur duyduğunu söyledi. Dokucu, “Böylesi tarihi geçmişe sahip hastanelerimizde eğitim veren hocalarımızdan aldığımız her öğüt, her ders bizler için çok kıymetli bir değerdir. Zira; burada tarihi bilgi ve tecrübeler konuşur. Böylesi bir ekiple çalışmaktan her zaman gurur duymuş bir meslektaşınız olarak Etfal hastanesine katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Başhekim Şuat Turgut’un KBB Kliniği’nin çalışmaları başta olmak üzere görev aldığı her pozisyonda, çok büyük özveriyle çalıştığına değinen Prof. Dr. Dokucu, “Suat Hocamız bu hastanenin eğitim ekollerinden bir tanesiydi. En çok kan kaybedilen kritik süreçlerde bile çok büyük yeniliklerin altına imza atmaktan çekinmedi” şeklinde konuştu. 4,5 yıllık başhekimliği döneminde çok istemesine karşın gerçekleştiremediği acil servis düzenlemelerinin Suat Turgut döneminde hayata geçirildiğini kaydeden Dokucu, şöyle devam etti: “Suat Hocam çok doğru bir çalışma planı sayesinde acil servislerimizi modernize etmeyi başardı. Bugün günde 1000-1500 hastanın geldiği Şişli Etfal acil servisinde daha geniş bir fiziki mekan, daha teknolojik cihazlar ve daha donanımlı bir ekip mevcut. Bu hizmette kendilerinin imrendirecek kadar büyük bir emeği vardır. Bununla birlikte PACS sisteminin hayata geçmesi için de önemli çabalar sarfetmiştir. Bu sistem hastanemizin yönetim ve otomasyonunda önemli kolaylıklar sağladı. Kendisine bu emek ve çabaları için gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu’nun ardından kürsüye gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de Başhekim Turgut’un tüm yöneticiler tarafından örnek alınabilecek kadar profesyonel bir yönetici olduğunu söyledi. Sarıgül, “Genelde siyasette koltuklar kolay kolay bırakılmaz. Ama burada gördük ki koltuğa kalkanda oturanda millet menfaati için çalışıyor. 2 yöneticimize de hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Başhekim Suat Turgut sözlerine “Hekimlik mesleğinden, bilimsel camia ve dostluklardan değil, Etfal hastanesi ve Sağlık Bakanlığından emekli oluyorum” diyerek başladı. Hastane Başhekimliği görevini üstlendiği günden bu güne kadar hastaneyi hep hastaların gözüyle görmeye çalıştığını anlatan Turgut, şunları söyledi: “Bugüne kadar kazandığım tüm bilgi, birikim ve tecrübeyi hastanemiz ve hastalarımız için kullanmaya çalıştım. Bu itibarla hastanemizin en önemli 3 sorunu olan acil servis, yoğun bakım ve polikliniklerle ilgili sorunlara mümkün olduğunca çözüm bulmaya gayret gösterdim. Ümid ediyorum azda olsa bu konularda katkı sağlayabilmişimdir.”dedi. Yeni Başhekim Doç. Dr. Abdülkadir Ünsal ise devraldığı yönetim bayrağını layıkıyla taşımak için çaba göstereceğini söyledi. Başlamış olan projeleri hızla bitirmek için ellerinden gelen gayreti sarfedeceklerini kaydeden Ünsal, yanık, erişkin ve çocuk yoğun bakım ünitelerinin yakın tarihte tamamlanması için çalışacaklarını bildirdi.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum