Belediye Başkanı: Gazze kan kusuyor

Belediye Başkanı: Gazze kan kusuyor

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret eden Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, İsrail'in Gazze'ye beş gündür havadan ve denizden füze yağdırarak yüze yakın sivili katlettiğini söyledi.

Mikki, "Bu saldırılar daha da şiddetlenecek. Kundaktaki bebekleri bile katleden İsrail dünyanın gözü önünde kan kusuyor" dedi. 
Bir süredir Türkiye'de bulunan Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret etti. Başkan Aydın tarafından kapıda karşılanan Mikki, ziyarete Türk halkına ve hükümetine Filistin sorununa vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. Gazze'nin kuruluşundan beri önemini koruduğunu anlatan Mikki, "Bu şehir yüzyıllar boyu toplumların saldırılarına maruz kalmış. Son zamanlarda bu saldırılar daha da şiddetlendi. Sizlerin de medya aracılığıyla şahit olduğunuz İsrail'in kanlı saldırıları bizi yıldıramayacak. Bizim halkımızın en temel özelliği, çetin ve yürekli olmasıdır. Karşımıza çıkan her türlü zorluğu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siz kardeşlerimizden aldığımız güçle aşacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu. 

'ONE MİNUTE, TARİHİN EN BÜYÜK ÇIKIŞIDIR' 

Gazze halkı olarak Türk halkı ile sıkı ilişkiler içinde olduklarını ve sorumluluklarını bildiklerini anlatan Mikki, "Türk halkının bizim kutsal davamızda her zaman yanımızda olduğunu bilmek bize güç veriyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki 'One minute' çıkışı tarihin en büyük çıkışıdır. O büyük bir lider." ifadelerini kullandı.

'650 BİN KİŞİNİN CANINI ALSA DA İSRAİL FİLİSTİN'E HÜKMEDEMEYECEK' 

Mikki, İsrail'in saldırılarını daha da şiddetlendireceğini ifade ederek şunları söyledi: "İsrail kana doymuyor. Saldırılar beşinci gününe girdi. Şu ana kadar yüze yakın sivil vatandaşımız hayatını kaybetti ve bunların yarısına yakını çocuk. İsrail dünyanın gözü önünde kundaktaki bebekleri katletmeye devam ediyor. Biz bombalar altında yaşamaya alışmak zorundayız. Ancak şu unutulmasın ki, Gazze'nin nüfusu 650 bin. Biliyorum ki 650 bin insanımızın canını alsa da İsrail Filistin'e hükmedemeyecek."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.