Bülent Kerimoğlu Adaylığını Açıklayacak

Bülent Kerimoğlu Adaylığını Açıklayacak

CHP İstanbul İstanbul İl Başkanlığı için başlayan yarışta adaylar basın toplantıları düzenleyerek adaylıklarını resmen açıklamaya devam ediyor.

2009 seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkanı adayı olan Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, 5 Mayıs Cumartesi günü Saat 13’te CHP İstanbul İl Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısında İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını açıklayacak.

Op. Dr. Bülent Kerimoğlu’nun basın toplantısı ile ilgili haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Op. Dr. Bülent Kerimoğlu kimdir?

1970 Ardahan – Damal doğumlu, ilk orta ve lise öğrenimini Ankara ' da tamamladıktan sonra 1985–1991 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu.

1992–1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi'nde ihtisas yaptı. Asistanlık döneminde 1994-1995 yılları arasında General Medical Council (UK)'ın denizaşırı ülkelere verdiği bursu kazanarak 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi'nde Research fellow olarak çalıştı.

1999 yılında Diyarbakır'da askerlik yükümlülüğünü tamamladı.

10 yılı aşkın bir süre İstanbul'un değişik hastanelerinde uzman hekim olarak görev yaptı. Halen hekim arkadaşları ile ortak olarak kurdukları Esenyurt Avrupa Cerrahi Tıp Merkezi'nde başhekimi ve yönetim kurulu başkanı olarak çalışmaktadır.

İyi derecede İngilizce biliyor.

Esenyurt Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği şube başkanı olup, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Haklarını Koruma Derneği ve Türk Tabipleri Birliği üyesidir. Dr. Kerimoğlu aynı zamanda Lozan Mübadilleri Derneği üyesidir.  

Op.Dr. Bülent Kerimoğlu, Ömür Kerimoğlu ile evli ve "Ulgar" isminde bir erkek çocuğu var.  Ömür Kerimoğlu, Tekirdağ Malkara doğumlu olup, röntgen teknisyeni ve iç mimardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.