Bülent Kerimoğlu  CHP İstanbul’a Aday

Bülent Kerimoğlu CHP İstanbul’a Aday

CHP İstanbul İl Başkanlığı için adaylık yarışı devam ediyor. Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Kendisi gibi aday olan Ali Özcan ile birleşeceklerini ifade eden Kerimoğlu, 13 Mayıs’ta Abdi İpekçi Salonu’nda düz

 
CHP İstanbul İl Başkan Adayı Bülent Kerimoğlu, mevcut il başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın karşısına tek aday olarak çıkacağına olan inancını konuşmasında yinelerken, “3 adaylı bir yarış olacak. Fakat ümit ediyorum ki Oğuz Kaan Salıcı’nın karşısına tek adayla çıkmayı amaçlıyoruz. Bu konuda örgütümüze büyük görev düşüyor. Genç, çalışkan, sokaklarda partimizi temsil edecek, parlemento dışı muhalefeti örgütleyecek il başkanına ihtiyacımız var. kongre salonunda 2 adaylı bir yarış olacak. İl başkanlığı makamı dinamik bir makamdır. Protokol makamı değildir. Ali Özcan’ı gerekirse omuzlarımızın üzerinde yürüyerek Ankara’ya taşırız” dedi.
 
2009 yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkan Adayı olan Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, il başkanı olması halinde yapacaklarını özetlerken, şunları söyledi; “Zor ve zahmetli bir yoldan geçerek adaylaşıyoruz. 30 ilçeyi ziyaret ederek CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 13 Mayıs’ta yapacağı kongreye hazırlandım. Hemen hemen her delegenin elini sıkarak, düşüncelerimi, görüşlerimi ilettim. Delegasyonun önerisini ve eleştirilerini dinledim. CHP’ni 2014 yerel seçimlerde iktidar yapmak için, 12 ilçe belediyesini 20-25’e çıkartmak ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni almak için adayız.
 
İstanbul’da partimizin 12 belediyesi var. 2009 yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkan adayıydım. 29 Mart’ta aday olup sandığa girmemizin öncesinde ayağında ayakkabısı, sırtında ceketi olmayan yoksul vatandaşlarımızın, benden ve hatta örgütümüzden daha çok çabaladığını gördüm. Kazanmaktan daha çok, yoksul yurttaşlarım iş, aş, emek verdiği süreçte belediyeyi kazanmaları için gayret etmiştim. Emek veren örgüte sahip çıkan 12 belediye başkanı oluşturabilmek, onlarla eşgüdümlü, örgüte sırtını dönen değil, örgüte yüzünü dönen bir belediyecilik anlayışı oluşturmak için il başkanı olmak istiyorum. 2 yüz bin üyesi olan il örgütümüzün üye sayısını 5 yüz bine çıkarmak istiyorum. Belediye meclis üyelerimizin, anakent meclis üyelerimizin, il genel meclis üyelerimizin partimizi daha iyi temsil edebilmesi için kurumsal bir kimlik çerçevesinde çalışabilmesi için aday olmak istiyoruz. İstanbul İl Başkanı olduğumuzda sağcılara geçit vermeyeceğiz”.
 
 
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.