Cep Terminalleri Cebimizi Yakmasın

Cep Terminalleri Cebimizi Yakmasın

Tofed Genel Başkanı Mehmet Erdoğan İstanbul'un terminal sorunlarıyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.


İstanbul'da otogarlar sıkıntılı 
Tofed Genel Başkan Mehmet Edoğan İstanbul'un terminal sorunlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "İstanbul'da otogarlarda birkaç tane sıkıntı var. Bunlardan bir tanesi Harem. Harem’in ters bir noktada kalmış olması, otobüslerin neredeyse bir saat zaman ve mazot kaybına sebep oluyor. Dolayısıyla hızla Harem otogarının daha yukarlarda bir noktaya E6’nın üzerinde tespit edilmiş bir yere taşınması lazım. Belediyenin böyle bir projesi var. Ben de uzun yıllar Harem projesi ile ilgili çalıştım. Helikopterle çok uçtuk."

Öte yandan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul’da yer bulmak çok zor biliyorsunuz. Ama yeni duyumlarımıza göre E6'nın üzerinde turnikeleri geçmeden sağda bir arazi imar planlarında otogar olarak belirlenmiş. Ama hangi alan açıkçası bilmiyorum. İstanbul'da birçok küçük terminal var. Vatandaşı bir yerden bir yere taşırken büyük çaba gösteriyoruz. İndirme bindirme rutlarında, Kavacık'ta, Alibeyköy'de, Bahçeşehir’in karşısında, bunlar işaretlenmiş ama daha ortada gerçekleşen bir şey yok."

Otogar değil indirme bindirme yeri olmalı 
Erdoğan sektörle ilgili değerlendirmesinde şunları kaydetti: "Bahçeşehir'in karşısına Trakya'ya giden otobüsler için bir indirme bindirme yeri yine burada. Alibeyköy  civarında bir indirme bindirme yeri belirlenmiş. Biliyorsunuz bütün büyük firmaların orada indirme bindirme yerleri var. Karşı tarafta da Kavacık bölgesinde bir yer bulunuyor. Tabi buraların Otogar tarzı yerler olmaması lazım. Sadece indirme bindirme yerleri olması lazım. Yoksa ciddi anlamda  şirketlerimize ilave masraflar getirir. Hem de sektörü ciddi anlamda  riske sokar.” 

Haber: Gürkan Kartal

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.