CHP İl Başkanı Salıcı; “Örgütümün Desteği İle Adayım”

CHP İl Başkanı Salıcı; “Örgütümün Desteği İle Adayım”

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 13 Mayıs’ta yapılacak olan olağan kongre öncesinde adaylığını açıkladı. İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve parti meclis üyeleri, ilçe başkanları, il delegelerinde hazır bulunduğu toplantıda konuşma yapa

 

 

Türkiye’de siyasetin yıllardır değişmediğinin altını çizen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, düzenlediği basın açıklamasında şunları söyledi; “Dünya değişiyor. Amerika’nın başında artık Hüseyin Barak Obama diye birisi var. Wall Street’te insanlar işgal eylemleri yapıyorlar. İspanya’da milyonlarca kişi işsizlik için eylemler yapılırken, komşumuz Yunanistan’da kriz var. Türkiye’de siyaset değişmiyor. 1972 doğumluyum. Ben dünyaya geldiğimde bu ülkede Kürt sorunu vardı, hala var. alevi yurttaşlarımızın sorunu vardı, artarak devam ediyor. 1963 yılında İsmet İnönü’nün imzası ile Türkiye Avrupa Birliği’ne giriş sürecini başlatmıştı. Hala AB lobisinde oturuyor. Türkiye’de siyaset sorun çözmüyor, Türkiye’de siyaset sorunları halının altına süpürüyor.

 

Türkiye’de 4 mevsim özgürlük

Bu sağ iktidarlar devam ettiği sürece Türkiye’nin bu sorunlarını benim çocuklarımda görürler. Türkiye’de bu sorunları çözmek için dirayetli, radikal kararlar alacak CHP’ye ihtiyaç var.

CHP’nin önderlik yaptığı bir Türkiye’de, daha özgür bir Türkiye olacağının sözünü veriyorum. Bizim iktidar olduğumuz bir Türkiye’de 4 mevsim özgürlük olacak.

 

CHP bir değişim sürecinde

CHP için devletçi, statükocu, tepeden bakar, halka gitmez, elit diyorlardı. Bugün, bu eleştirilerin neredeyse hiçbiri kalmadı. CHP bir değişim süreci içinde. Bu süreç Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimize genel başkan olması ile başladı. 26 Şubat Tüzük Kurultayı’ndan sonra CHP’de ki değişimin hızlanacağına dair bakış açısı Türkiye’de ki bütün toplumlarda ortaya çıktı. Bizim yapmak istediğimiz CHP’de ki değişim sürecini nihayetlendirmek, iktidarla taçlandırmaktır.

 

AKP’yi doğdu yerde bitireceğiz

Türkiye’de iktidarın geçtiği yer İstanbul’dan başlıyor. Türkiye’de iktidar olmanın yolu İstanbul’da iktidar olmaktan geçiyor. 2014 yılında İstanbul’u alır isek, AKP’yi doğduğu yerde, İstanbul’da bitirmiş oluruz. Ben bunun için adayım. Bir CHP’nin, başka bir CHP’nin koltuğuna aday olduğu dönemin kapanmasını istiyorum. Biz artık AKP’lilerin koltuğuna talibiz.

 

Hedefimiz 2014 İstanbul

İlçe başkanları kendi aralarında yaptıkları toplantı sonucunda beni adaylaştırmaya karar verdiler. Bugün bu açıklamayı yapıyor olmamım temel nedeni; ilçe başkanlarımız ve örgütümüzün vermiş olduğu karar saygımdan dolayıdır. 15 Eylül günü genel başkanımızın onayı ile atandım. Bizim hedeflerimiz 2014’e kadar uzanan hedeflerdir. 2014’e kadar devam edecek iddiayı bugünden bırakmaya hakkımız olmadığını söylediler. CHP’de örgüt her şeyden önemlidir. Bu örgütün sözünü dinlemek boynumuzun borcudur. 34 üncü olağan kongrede aday olacağımı hepinize ilan etmek isterim. Kimseyi ötekileştirmeyen, kimseyi dışarda bırakmayan bir yapıyı İstanbul’da kurarsak, o zaman AKP’yi yıkarız.”

 

33 ilçe başkanından destek

CHP İstanbul İl Başkanlığı sürecinde Oğuz Kaan Salıcı’ya; Pendik, Bayrampaşa, Arnavutköy, Adalar, Çekmeköy, Ataşehir, Şile, Kağıthane, Zeytinburnu, Fatih, Tuzla, Avcılar, Küçükçekmece, Güngören, Bahçelievler, Ümraniye, Maltepe, Sultanbeyli, Bakırköy, Başakşehir, Beyoğlu, Bağcılar, Beylikdüzü, Eyüp, Kartal, Çatalca, Büyükçekmece, Esenler, Sultangazi, Şişli, Sarıyer, Kadıköy ve Gaziosmanpaşa ilçe başkanları destek verdiklerini belirttiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.