CHP'de 2.Olağanüstü Kurultay

CHP'de 2.Olağanüstü Kurultay

CHP'de dün gerçekleştirilen ilk kurultayın ardından muhalifler için 2.Kurultay gerçekleştiriliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu hafta içinde gerçekleştirilen 2.Kurultayı açtı. Kürsüye çıkan Mersin Milletvekili İsa Gök dün meydana gelen olayla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Çifte kurultay şık olmamıştır. Kurultaylar yapılır. Sol partilerde kurultaylar fikir fırtınası şeklinde geçer. Kurultaylardan korkmamak lazım. Garip bir durum var bizim kurultaylarımızda fikir tartışmasına giremiyoruz. 

Dünkü kurultaya kimse huzur bozmaya gelmedi. Ben sadece partinin hukuki bir sorun yaşamaması için uyarı önergesi veriyorum. Kurultaylarda bağırış çağırış değil fikir masaya yatırılmalı. Ben uyarıyı yapmaya çalışıyorum. Ben partinin neferiyim. Ben ve arkadaşlarım verilen her görevi yapmaya çalıştık. 

"LİNÇ GİRİŞİMİ VAR"
Benim talebi neydi, hukuku dolanmayalım, parti hukuki tartışma içine girmesin. Ama önergemi veremediğim gibi saldırı başladı. Asla genel başkanımız konuşma yaparken onu kesmek gibi bir şey demedim. Saldırıya bakın diye bağırıyorum ama bakılmadı. Bir linç girişimi var. Daha sonra TV programlarında eşime kadar laflar gitmiş.” 

"CHP SOSYAL DEMOKRAT PARTİ OLACAK"


Kılıçdaroğlu, kurultayı yöneten Divan Başkanlığı'na da teşekkür ederek, ''Hiç kimsenin endişesi olmasın CHP, halkın partisi olacaktır. CHP, çağdaş bir sosyal demokrat parti olacaktır'' dedi. 
Daha önce tüzüğü kendisinin yapmadığını belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: ''Geçmiş tüzük, geçmişte yapılmıştı ama biz geçmişe değil, geçmişten ders alarak, geleceğe bakacağız. Hedefimiz gelecek, hedefimiz CHP'nin iktidar olması için çalışmak. Herkese düşen görev var. Bana da her CHP'liye de görev düşüyor. Her CHP'ye sempati duyan yurttaşımıza da düşüyor. Beraber çalışacağız, Türkiye'nin aydınlığı için. Aydınlık gelecek için çocuklarımız için gençlerimiz, kadınlarımız, çağdaş Türkiye için çalışacağız. Umudumuz budur, yolumuz budur. Bu yolda herkese başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.''  
Konuşmaların ardından kurultay çalışmaların tamamladı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.