CHP'li Yılmaz'dan minibüsçülere tam destek

CHP'li Yılmaz'dan minibüsçülere tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İBB Meclis Üyesi İbrahim Yılmaz hazırladığı önerge ile Minibüsçülerin taleplerini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine getirterek, ''Günde 1 milyon 850 bin yolcu taşıyarak çok önemli bir kamu hizmeti yürüten minibüs

          Minibüsçü esnafının talepleri doğrultusunda bir dizi önerilerde bulunan  ve toplu ulaşım araçlarıyla entegre olmuş, çevreyi kirletmeyen, konfor ve güvenilirlik gibi nitelikleri içeren minibüs taşımacılığı modelinin geliştirilmesi gerektiğini savunan Yılmaz, ''Raylı sistemlerin yapımı daha uzun yıllar alacağı için minibüs taşımacılığı İstanbul için vazgeçilmezdir. Minibüsçülerin hatlarının ekonomik şekilde yeniden düzenlenmesi ve diğer toplu taşıma araçlarına entegre olması gerekir. Fizibilite yapılacak uygun hatlarda minibüslerin dolmuşa veya otobüse dönüştürülmesi gerekir. Yolcu memnuniyetinin sağlanması için ise denetimlerin arttırılmasını, minibüs şoförlerinin eğitilmesini istiyoruz. İstanbul’da minibüslerin 15 yıl daha sorunsuz çalışması gerekir''  dedi.

İstanbul’daki Minibüsçü esnafının sorunlarının çözülmesini isteyen CHP İBB Meclis Üyeleri İbrahim Yılmaz, Durmuş Kaya ve Hüseyin Kızıldaş imzaları ile verilen soru önergesinde,  “İstanbul’umuz için 2023 yılı arazi kullanım ve nüfus yapısına bağlı olarak kentimizin planlı gelişmesine katkı veren Toplu Ulaşım araçları ile entegre olmuş ekolojik açıdan çevreye verdikleri zararı minimuma indiren, toplumsal açıdan sosyal eşitlik ilkesine bağlı kentin tarihi ve kültürel kimliği ile uyumlu erişebilirlik, konfor, güvenlik, güvenilirlik gibi nitelikleri içeren ve yolcu memnuniyetini maksimize etmeyi görev bilen bir minibüs taşımacılığı modelinin geliştirilmesi anlayışını amaçlamamız gerekmektedir” şeklinde konuştular.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.