Çocuk kitapları Ataşehir'de

Çocuk kitapları Ataşehir'de

Ataşehir Belediyesi “1. Çocuk Kitapları Günleri” başladı. Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında organize edilen organizasyona çok sayıda önemli yayınevi ev yazar katılıyor.


Ataşehir Belediyesi “1. Çocuk Kitapları Günleri” başladı. Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında organize edilen “1. Çocuk Kitapları Günleri”nin açılışı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcıları tarafından yapıldı.

 Açılışın ardından standları eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile gezen Belediye Başkanı Battal İlgezdi, çok sayıda kitap satın aldı. Kitap standlarını gezen ve çocuklarla sohbet eden Başkan İlgezdi, çocuklara “boş zamanlarınızda kitap okuyun” önerisinde bulundu.


 “1. Çocuk Kitapları Günleri” Carrefour İçerenköy Alışveriş Merkezi’nde hazırlanan standlar ve okullarda düzenlenen söyleşiler ile 25 Kasım tarihine kadar sürecek. Çocuklarda kitap okuma sevgisini arttırmak için düzenlenen etkinliğe yayınevleri ve çocuk kitabı yazarları katılıyor. İmza günlerinin de yapılacağı etkinlikte yazarlar, Ataşehir’de bulunan bazı okullara giderek söyleşiler düzenleyecek ve öğrenciler için kitaplarını imzalayacak.

“1. Çocuk Kitap Günleri”ne, çocuk kitabı yazarlarından; Henri Benazus, Sevgi Tanrısever, Pekcan Türkeş, D. Ali Gültekin, Aydoğan Yavaşlı, Derman Bayladı, Çiğdem Gündeş, Aydın Arif, Pekcan Koşar ve Ayşen İnci katıldı.

 

Etkinliğe katılan kitapevleri ise; Remzi Kitapevi, İş Bankası Yayınları, Biz Yayınları, Okuryazar Yayınları, Kültür Yayınları, Şirinler Yayınları, Tudem Yayınları, Turuncu Yayınları, Uçan Balık Yayınları, Blok Test Yayınları, Desen Yayınları, Mavi Yunus Yayınları, İyi Fikir Yayınları, Koca Yayınları, Karaca Yayınları, O2 Yayınları, Redhouse Yayınları, Topp Yayınları, Yapı Kredi – Deste Yayınları, Günışığı Kitaplığı, NTV Yayınları, National Geographic Kids, Cumhuriyet Kitapları, Bulut Yayınları, Bu Yayınevi, Altın Kitaplar Yayınları, Can Yayınları, Çizmeli Kedi Yayınları, Bizim Kitaplar Yayınları.

 

Aydoğan Yavaşlı, Çiğdem Gündeş ve Ayşen İnci etkinliğin ilk gününde okullarda söyleşide bulunurken, Yazar Pekcan Türkeş, Mustafa Öncel ilkokulu’nda 23 Kasım Cuma günü saat 11.00 ve 12.00 arasında, Yazar D. Ali Gültekin, Ş.Ö.Mehmet Fidan İlkokulu’nda 23 Kasım Cuma günü saat 13.00 ve 14.00 arasında, Yazar Aydın Arif ise Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu’nda 23 Kasım Cuma günü saat 15.00 ve 16.00 arasında söyleşide bulunacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.