Çocuklar Gelecek Hayallerini Çiziyor

Çocuklar Gelecek Hayallerini Çiziyor

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başladı. Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan yarışmada minikler, hayal ettikleri geleceklerini çizgilerle anlatıyor…


Memorial 
Sağlık  Grubu'nun  çocukların  hastane ve doktor korkularını yenmelerine yardımcı  olmak ve  kişisel  yeteneklerini ortaya açığa çıkarmak için düzenlediği resim yarışmasının bu yılki  konusu  "Ben Büyüyünce…" 

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması bu yıl, çocukların gelecek hayallerine dikkat çekiyor.  Büyüyünce ne olmak istediklerini en güzel şekilde anlatan ve gelecek hayallerini çizgilerle resmeden minikler birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaklar. İlköğretim ve okul öncesi kategorilerinde düzenlenecek olan yarışmaya katılım için son gün, 2 Mayıs… 

Memorial Şişli Hastanesi'nden Pedagoji Uzmanı Dr. Melda Alantar, resim yapmanın çocuk gelişimine sağladığı katkılar hakkında bilgi verdi: 

Resim çocuğun düşünme dilidir 

Resim, özellikle küçük yaşlarda sözcüklerden daha güçlü bir anlatım aracıdır. Çocukların kişilik özelliklerini, insanlar arası ilişkilerini ve değer yargılarını yansıtan güçlü bir araçtır. Bu nedenle, anne baba ve öğretmenlerin çocuklara çizme olanağı sağlamaları ve onu bu konuda cesaretlendirmeleri yeterli olurken, ilerleyen dönemlerde ise çocuğun çizme eğilimini hızlandıracak bir eğitim yaklaşımı izlenmelidir. 

Resim yarışmasında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirilmeleri, çocukların özgüvenlerini desteklemek ve yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlaması nedeniyle çocuk gelişimini desteklemektedir.   


Yarışma Kuralları 
1-    Yarışma okul öncesi ve ilköğretim olmak üzere iki kategoride yapılacaktır. 
2-    Resimler, 35cm x
50 cm ölçülerinde resim kağıdına, pastel boya ile yapılacaktır. 
3-    Resimlerin sağ arka köşesine yarışmacının adı soyadı, yaşı, okulu, velisinin adı soyadı ve telefonu yazılmalıdır. Her yarışmacı sadece bir kez yarışmaya katılma hakkına sahiptir. 
4-    Yarışmacılar resimlerini en geç 2 Mayıs 2012 tarihine kadar,  Memorial Şişli Hastanesi, Memorial 
Ataşehir Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi,  Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Hizmet Hastanesi, Memorial Suuadiye Tıp Merkezi ve  Memorial Etiler Tıp Merkezi'ne elden veya posta yoluyla ulaştırabilirler. 

5-    Kazananlar, 11 Mayıs 2012 Cuma günü, www.memorial.com.tr'den duyurulacaktır. 

Ödüller: 
1'incilik Ödülü: Vestel Bilgisayar 
2'incilik Ödülü:  Vestel DVD LCD 

3'üncülük Ödülü: Cembio Bisiklet

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.