Dekan'dan twitter açıklaması

Dekan'dan twitter açıklaması

Bir gazetede Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran ile ilgili "Twitter Dekan Öğrenci Kavgası" haberine dekan Devran'dan itiraz geldi. "

 Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Devran bir gazetede yayınlanan Twitter haberiyle ilgili açıklama yaptı. Dekan Devranhaberin yanlış bilgilerle dolu olduğunu söyledi. 

"Bir öğrencinin ödevleri dışındaki kendi projelerinde okul cihazı kullanamayacağını belirterek ışığı almasına izin vermedi." iddialarının yer aldığı haberle ilgili Yusuf Devran yazılı açıklama yaptı. Dekan Devran, fakültenin ekipmanlarının form karşılığında ders veya okul projeleri için öğrencilere verildiğini ifade etti. 

Ekipman almak için doldurulması gereken talep formunun dersin hocasının veya proje danışmanı tarafından imzalaması gerektiğini belirten Dekan Devran, ekipmanları bütün öğrenciler alabildiğini ve bütün öğrencilerin bu imkanlardan adil bir biçimde yararlanabilmesi için azami derecede özen gösterildiğini söyledi. Haberde geçen "Ekipmanları sadece dekanla arası iyi olan öğrenciler alır" ifadesinin de yalan ve çirkin olduğunu aktaran Devran: "Ekipmanları bütün öğrenciler alabilmektedir. Bugüne kadar projeleri kapsamında ekipman alan tüm öğrencilerin formları kayıt altında tutulmaktadır. Ne yazık ki geçmişte bazı hocalar ve öğrenciler okulun ekipmanlarını sektöre kiralayarak para kazanmaya çalışmışlardır. Geçmişteki stüdyo görevlisi bu tür işlemleri yaparken öğrencilerin sahte imzalarını atarak cihazları öğrencilere teslim ediyormuş gibi göstermiştir. Söz konusu kişi hakkında soruşturma açılmış ve konu adalete intikal ettirilmiştir. Öte yandan geçmişte fakültenin bazı ekipmanları ayniyata kaydedilmeyip bazı öğretim elemanları tarafından el konulmuştur. Durum öğrenildikten sonra gerekli yazışmalar yapılmış, okulun malzemeleri söz konusu öğretim üyelerinden geri alınarak ayniyata kaydedilmiştir. Talep edilirse bu belgeler de kamuoyuyla paylaşılır." şeklinde konuştu. "Bir öğrencinin ödevleri dışındaki kendi projelerinde okul cihazı kullanamayacağını belirterek ışığı almasına izin vermedi." iddialarının yer aldığı haberle ilgili Yusuf Devran yazılı açıklama yaptı. Dekan Devran, fakültenin ekipmanlarının form karşılığında ders veya okul projeleri için öğrencilere verildiğini ifade etti. 

Ekipman almak için doldurulması gereken talep formunun dersin hocasının veya proje danışmanı tarafından imzalaması gerektiğini belirten Dekan Devran, ekipmanları bütün öğrenciler alabildiğini ve bütün öğrencilerin bu imkanlardan adil bir biçimde yararlanabilmesi için azami derecede özen gösterildiğini söyledi. Haberde geçen "Ekipmanları sadece dekanla arası iyi olan öğrenciler alır" ifadesinin de yalan ve çirkin olduğunu aktaran Devran, şunları kaydetti: 

"Ekipmanları bütün öğrenciler alabilmektedir. Bugüne kadar projeleri kapsamında ekipman alan tüm öğrencilerin formları kayıt altında tutulmaktadır. Ne yazık ki geçmişte bazı hocalar ve öğrenciler okulun ekipmanlarını sektöre kiralayarak para kazanmaya çalışmışlardır. Geçmişteki stüdyo görevlisi bu tür işlemleri yaparken öğrencilerin sahte imzalarını atarak cihazları öğrencilere teslim ediyormuş gibi göstermiştir. Söz konusu kişi hakkında soruşturma açılmış ve konu adalete intikal ettirilmiştir. Öte yandan geçmişte fakültenin bazı ekipmanları ayniyata kaydedilmeyip bazı öğretim elemanları tarafından el konulmuştur. Durum öğrenildikten sonra gerekli yazışmalar yapılmış, okulun malzemeleri söz konusu öğretim üyelerinden geri alınarak ayniyata kaydedilmiştir. Talep edilirse bu belgeler de kamuoyuyla paylaşılır." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.