Derdimiz, değerimiz, denizimiz sempozyumu

Derdimiz, değerimiz, denizimiz sempozyumu

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen "Derdimiz, Değerimiz, Denizimiz: Marmara" Çevre Sempozyumu, 18-19 Aralık tarihlerinde İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde yapılacak.

Marmara Belediyeler Birliği Encümen Heyeti tarafından karar verilen sempozyum, üniversiteler, bakanlıklar, belediyeler, kamu kurumları, medya, STK ve ilgili özel sektör paydaşların katılımıyla 18-19 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Kadir Has Üniversitesi Haliç Kampüsü'nde gerçekleştirilecek. Sempozyuma Marmara Bölgesi Büyükşehir Belediye Başkanları, Marmara Denizi'ne kıyısı olan Belediye Başkanlarının yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Gıda Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma, Denizcilik ve leşme Bakanı Binali Yıldırım da katılacak. 

BİLİMSEL VERİLER ORTAYA KONACAK 

Sempozyumda Marmara Denizi'nin durumu, Marmara Denizi'ne kirlilik veren kaynaklar ve yürütülen çalışmalar hakkında oturum düzenlenecek. Marmara Bölgesi'ndeki belediyelerin, su ve kanalizasyon idarelerinin ve diğer yetkili kurumların çalışmaları bütüncül bir bakış açısıyla katılımcılara sunulacak. Sempozyumda Marmara Denizi ile ilgili ortaya atılan tüm söylemler, bilimsel veriler eşliğinde şeffaf bir şekilde masaya yatırılacak ve çözüm odaklı çalışmalar belirlenecek. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.