DP İstanbul Yeni Başkanı Hayrettin Öztürk

DP İstanbul Yeni Başkanı Hayrettin Öztürk

Yönetimi mahkeme kararı ile kayyuma devredilen Demokrat Parti İstanbul’un yeni başkanı yapılan kongre ile belli oldu. MAKSEV’de yeterli sayıda delegenin katılımıyla gerçekleşen kongrede sarı liste ile seçime katılan Hayrettin Öztürk başkan seçildi.

 

Kongreye Demokrat Parti İl delegelerinin yanı sıra eski DP İstanbul Milletvekili Tekin Erener, DP Genel Başkan Yardımcıları Osman Çiftçal, Ergun Özdemir ve Abdül Baki Mert, Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Dalkır Kahveci, Genel İdare Kurulu Üyeleri, Merkez Karar Kurulu Üyeleri, Yüksek Haysiyet Divan Üyeleri, Kocaeli, Manisa, Afyon, Yalova, Bursa, Bandırma il yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Kayyumun görevi seçilen divana bırakmasıyla başlayan kongrede Hayrettin Öztürk, Yaşar Gençoğlu, İbrahim Çetinkaya listelerini vererek aday olduklarını açıkladılar. 325 delegenin katıldığı ve 305 delegenin oy kullandığı seçimde, İbrahim Çetinkaya başkanlığında ki mavi liste 86, Yaşar Gençoğlu’nun başkanlığında ki beyaz liste 53 oy alırken, 155 oy ile Hayrettin Öztürk başkanlığında ki sarı liste seçimin galibi çıktı. 
 
DP İstanbul İl Başkanlığı yönetiminin kayyuma düşmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Hayrettin Öztürk, il başkanı seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Türkiye’nin iyi yönetilmemesinin tek sebebi, merkez sağın yegane partisinin iktidarda olamamasıdır. İstanbul’da Demokrat Parti’nin şahlanışını başlatmak için aday olduk. 1972 yılında Adalet Partisi’nde siyasete başladım. Doğru Yol Partisi ile siyasi hayatım devam etti. Bu ülkeyi çok seviyorum. Bu ülkenin ihtiyacı olan DP’ye sonuna kadar bağlıyım. Adamın adamı değil, davanın adamıyım. 
 
Parti tüzüğümüzün mutlaka gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Mevcut il binası, partimize ve geçmişimize yakışmamaktadır. En kısa zamanda bu meseleyi kökten halledeceğim. Partimize yakışır bir il binasına kavuşacağız. Yönetim kurulunda ki arkadaşlarımız İstanbul’da bizi en iyi şekilde temsil edecek niteliktedir”. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.