Emniyete uyarıda bulunan Muammer Keskin’e Vatan Partisi’nden uyarı!

Emniyete uyarıda bulunan Muammer Keskin’e Vatan Partisi’nden uyarı!

Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz’u terör örgütü nedeniyle gözaltına alan emniyete uyarıda bulunan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e Vatan Partisi Şişli İlçe Başkanı Ersoy Akalın’dan uyarı geldi.

MUAMMER KESKİN, CİHAN YAVUZ’A SAHİP ÇIKMIŞTI

İstanbul’da yürütülen PKK/KCK operasyonunda Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz'un gözaltına alınması üzerine Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin bir basın açıklaması yaparak başkan yardımcısına sahip çıkmıştı.

PKK/KCK operasyonları kapsamında Şişli Belediyesi’nde ortaya çıkan olay üzerine Vatan Partisi Şişli İlçe Başkanı Ersoy Akalın ve ilçe yöneticilerinin bulunduğu heyet, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenledi.

ERSOY AKALIN’DA EMNİYETE SAHİP ÇIKTI

Vatan Partisi Şişli İlçe Başkanı Ersoy Akalın da bir basın açıklaması düzenleyerek emniyete sahip çıkıp Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e de konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Emekli Emniyet Müdürü ve Vatan Partisi İl Yöneticisi İzzettin Özgibar’ın katıldığı basın açıklamasında, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’e şu sorular yöneltildi:

“ŞİŞLİ BELEDİYESİ, HDP/PKK’YA PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLDİ?

Cihan Yavuz önce Belediye Meclis Üyeliğine sonrasında Belediye Başkan Yardımcılığına HDP/PKK kontenjanından mı seçildi ve Belediye’nin hangi kurumları bu kirli ittifakın sonucunda HDP/PKK’ya peşkeş çekildi?

“BELEDİYE KAYNAKLARININ AKTARILDI İSE TAVRINIZ NE OLACAK?”

Yapılan soruşturma kapsamında Cihan Yavuz’un belediye kaynaklarını PKK’ya aktardığı, ölen PKK üyelerinin ailelerine yardım olarak kullandığı ispatlanırsa açıklamanız ne yönde olacak?

Cihan Yavuz gibi bu kirli ittifak sonucu diyet ödediğiniz HDP/PKK kontenjanından seçilen diğer kişiler hakkında yaptırımınız olacak mı?”

İşte, Vatan Partisi Şişli İlçe Başkanı Ersoy Akalın tarafından yapılan basın açıklaması:

“VATAN PARTİSİ UYARMIŞTI!”

Vatan Partisi, geçen sene yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa İlker Yücel ve Şişli Belediye Başkan Adayımız Kadri Bülent Önal aracılığıyla uyarmıştı. Yerel seçimlerde Sn. Muammer Keskin, HDP ilçe yöneticisiyle katıldığı bir etkinlikte HDP yöneticisinin “Kürdistan’da belediyeleri alacağız” açıklamasına “hangi taraftasınız, Apo’nun heykelini dikmek isteyenlerle Şişli’de harç mı karıyorsunuz?” diye sormuştuk.

Bu son yaşanan durum gösteriyor ki, harç karmanın yanında daha da tehlikelisi Şişli Belediyesi’nin birimlerine ve müdürlüklerine HDP/PKK kadroları yerleştirilmiş.

“HDP/PKK İLE GİZLİ VE KİRLİ İTTİFAKINIZIN DİYETİ Mİ?”

Şişli Belediye Başkanı Sn. Muammer Keskin “Masumiyet karinesi esastır, eşit hizmet, temiz siyaset anlayışımızla hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyor. Hazırlanan dosyada Cihan Yavuz’un Meclis Üyeliğine HDP kontenjanından seçildiği yazıyor. Sn. Muammer Keskin’in, temiz siyaset anlayışıyla açıklaması gerekmektedir.

Cihan Yavuz önce Belediye Meclis Üyeliğine sonrasında Belediye Başkan Yardımcılığına HDP/PKK kontenjanından mı seçildi ve Belediye’nin hangi kurumları bu kirli ittifakın sonucunda HDP/PKK’ya peşkeş çekildi?

Yine hazırlanan dosyada Cihan Yavuz’un örgütün şehir yapılanmasında görev aldığı, mitingler, açlık grevleri, ölen örgüt üyelerinin ailelerine yardım gibi KCK faaliyetlerini yürüttüğü yazmaktadır.

Yapılan soruşturma kapsamında Cihan Yavuz’un belediye kaynaklarını PKK’ya aktardığı, ölen PKK üyelerinin ailelerine yardım olarak kullandığı ispatlanırsa açıklamanız ne yönde olacak?

Cihan Yavuz gibi bu kirli ittifak sonucu diyet ödediğiniz HDP/PKK kontenjanından seçilen diğer kişiler hakkında yaptırımınız olacak mı?

HDP/PKK, ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NDE HANGİ KONTENJANINDA ETKİLİ OLDU?

CHP yönetimi “Biz HDP ile ittifak halinde değiliz.” diyerek kirli ittifakı reddediyordu. Bugün yaşanan durum gösteriyor ki; CHP açıkça HDP/PKK ile ortaklık halinde. Bu ortaklık sonucunda belediyeye birimler ve müdürlükler verilerek diyet ödenmektedir.

Belediye’nin sitesinde erişilen bilgilere göre Cihan Yavuz’a verilen birimler arasında Sosyal Destek Hizmetleri, Kreş ve Gündüz Bakımevleri ve Sağlık İşleri Müdürlükleri gözüküyor.

HDP/PKK ile yapılan kirli ittifak sonucu bu müdürlüklerde diyet ödediğiniz başka HDP/PKK kadroları var mıdır veya belediyenin başka hangi birimlerinde, görevlerinde HDP/PKK kontenjanı etkili oldu?

Cihan Yavuz’un evinde yapılan aramada PKK’ya ait yasak yayınlar bulunduğu dosyada yer almakta. Eğer Cihan Yavuz’un işlediği suçlar kesinleşirse bu birimler hakkında bir yaptırımınız olacak mı? Veya HDP/PKK kontenjanından görevde bulunan diğer kişiler hakkında ne gibi yaptırımınız olacak?

“ŞİŞLİ HALKINA SÖZ VERİYORUZ”

CHP ile HDP/PKK arasındaki ittifak her geçen gün daha da netleşmektedir. Türk ordusu PKK’nın belini kırarken siz CHP ve İyi Parti seçmenine PKK’ya oy verdirmiş ve belediyelerde alan açmış olmuyor musunuz?

Bütün bu sorular Şişli halkının cevap beklediği sorulardır ve açıklık getirmeniz gerekmektedir. Şişli halkına söz veriyoruz. Biz Vatan Partisi Şişli İlçe Örgütü olarak bu sürecin tamamıyla takipçisi olacağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.