ESKAM umut olmaya devam ediyor

ESKAM umut olmaya devam ediyor

İş sahibi olmak isteyen vatandaşlara yol gösteren ve işverenle işçiyi bir araya getiren istihdam merkezi Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM), ramp, harekât, kargo ve yolcu hizmetleri sunan Turkish Ground Services (TGS) ile anlaşarak iş arayan Esenl

Bugüne kadar binlerce kişiye umut olan ESKAM, işsizlere iş imkânı sağlamaya devam ediyor. ESKAM, daha önceden müracaat eden ve eğitim düzeyleri ile yeteneklerine göre sınıflandırılan adayların bilgilerine veri tabanından ulaşıp haberdar ederek, TGS ile mülakata girmelerine yardımcı oldu. Yaklaşık 200 kişinin özgeçmişleriyle başvurduğu ve uygun olanların tekrar mülakata çağırılacağı işe ihtiyaca göre; harekât, yolcu hizmetleri ve işçi kategorilerinde eleman alımı yapılması bekleniyor. İşe kabul edilmeleri durumunda adaylar, yapacakları işin türüne göre TGS’nin ücretsiz verdiği eğitimleri alarak gerekli donanımı da kazanacak.

Mülakat öncesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Seminer Salonu’nu dolduran adaylarla konuşarak onları motive eden Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi İş Danışmanı Suat Kaya, “Personellerimiz sizin için var gücüyle çalışıyor. Burada bizim için herkes Esenler insanı yani herhangi bir ayrımcılık yok. Biz eğer belediyemize, başkanımıza ve kendimize inanır, güvenirsek ve gelişime açık olursak başarılı oluruz. İşinizi şikâyet etmeye değil, sevmeye çalışın ve başarı kapılarını siz açın. Çünkü bu Esenler için bir şans” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLERİ GEÇENE İŞ İMKÂNI
Kaya’nın ardından konuşan Turkish Ground Services İnsan Kaynakları Müdürü Necmeddin Sinan Çıtlak, şirketle ilgili kısaca bilgi verdikten sonra adaylara bir çalışma ortamı sağladıklarını belirterek, özgeçmişlerinin değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylara eğitim vereceklerini ve eğitimler sonrasında da işe alımın gerçekleşeceğini söyledi.

Çıtlak’tan sonra söz alan Turkish Ground Services İnsan Kaynakları Şefi Erkan Gerçek de, şirketin işleyişi ve çalışma koşulları hakkında açıklamalarda bulundu. En büyük beklentilerinin adayların eğitimlerden iyi faydalanması olduğunu söyleyen Gerçek, özellikle branş eğitimlerinin önemli olduğunu ve bu eğitimlerin işe başlamak için geçilmesi gerektiğini aktardıktan sonra barkovizyon eşliğinde şirketin çalışma sistemini anlattı.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.