“Evleneceksiniz ama çocuk yaşta değil”

“Evleneceksiniz ama çocuk yaşta değil”

Bağcılar Çocuk Meclisi üyeleri TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu"nu ziyaret etti.

 Bağcılar Çocuk Meclisi üyeleri TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu ziyaret etti. Komisyon Başkanvekili Türkan Dağolu, “Evleneceksiniz ama çocuk yaşta değil. Önce ayaklarınızın üstüne basıp, eğitiminizi tamamlayacaksınız” dedi. 


Bağcılar Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu ziyaret etti. Çocuk Meclisi, “Çocuktan Al Yasayı” sloganıyla Yeni Anayasa’da yer almasını istedikleri çocuk haklarına ilişkin bir rapor hazırlamış ve geçtiğimiz Mayıs ayında Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu’ya sunmuştu. Raporun ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) giden Çocuk Meclisi üyeleri Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nu ziyaret etti. Komisyon Başkanvekili Türkan Dağoğlu ve Komisyon Üyesi Sevim Savaşer tarafından karşılanan çocuklar burada hazırladıkları rapor hakkında Komisyon’a bilgi verdi.

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Muhammed Murtaza Yetiş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Gültürk ile Çocuk Meclisi üyesi öğrenciler katıldı.

Çocukları kabul eden Komisyon Başkanvekili Türkan Dağoğlu, 18 yaşına kadar olan çocukların eğitimlerini tamamlamalarını hedeflediklerini söyledi. “Çocuklar liseyi bitirene kadar eğitim mecburi” diyen Dağoğlu, çocukların ailelerine katkıda bulunmak için çalışma dönemlerinin de bittiğini ifade etti. Çocuk yaşta evliliklere karşı olduklarını anlatan Dağoğlu, “Tabiî ki evleneceksiniz ama çocuk yaşta değil. Önce ayaklarınızın üstüne basıp, eğitiminizi tamamlayıp, ondan sonra tabiî ki mutlu bir evlilik de herkesin hakkı diye düşünüyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.