Gönen Orhan'ın 50 bin liralık işi 250 bin liraya yaptığı ortaya çıktı!

Gönen Orhan'ın 50 bin liralık işi 250 bin liraya yaptığı ortaya çıktı!

Gönen Orhan’ın CHP’li belediyelere kurduğu ‘Masa’lardan Kuşadaşı Belediyesi’ndeki daha önce 50 bin liraya yapılan ‘Güvercin Masa’ işini 250 bin liraya yaptığı ortaya çıktı.

‘GÜVERCİN MASA’ İŞİNİ BELEDİYENİN ŞİRKETİ YAPIYORDU

Kuşadası Belediyesi 2017 yılında halktan gelen şikayet ve taleplerin daha hızlı değerlendirilmesi amacıyla bir ‘Güvercin Masa’ kurdu.

Kuşadası Belediyesi, 2019 yılına kadar ‘Güvercin Masa’ işini ilk önce belediyenin iştiraki olan ARYA tarafından 52 bin 508 liraya yapılıyordu.

ÖMER GÜNEL’İN BAŞKAN OLMASIYLA GÖNEN ORHAN GELDİ

2019 yerel seçimlerinde Kuşadası Belediyesi’nin başkanı Ömer Günel’in olmasından sonra ani bir kararla belediyenin kendi iştiraki ARYA’nın yaptığı işin özel sektöre devredilme kararı alındı.   

Ömer Günel’in aldığı bu karardan sonra, CHP’li belediyelere kurduğu masalarla gündeme gelen Gönen Orhan’ın sahibi olduğu Ceren Tanıtım firması ‘Güvercin Masa’ işini aldı.

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI İHALELERE SORUŞTURMA BAŞLATTI

İç İşleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Gönen Orhan’ın sahibi olan Ceren Tanıtım’ın Kuşadası Belediyesi’nden aldığı ihalelerle ilgili bir müfettiş atadı.

omer-gunel-kusadasi-belediye-baskani-olduktan-sonra-guvercin-masa-isini-gonen-orhan-5-kat-fazlaya-yapti.jpg

İHALELERDE İLGİSİ OLAN PERSONELE SORUŞTURMA

İç İşleri Bakanlığı müfettişince yapılan soruşturmada ise Ceren Tanıtım’ın aldığı ‘Güvercin Masa’ ihalelerine soruşturma açılmasına ve ihalelerle ilgisi ve imzaları olan personellerin ‘Görevi Kötüye Kullandıkları’ gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.   

omer-gunel-kusadasi-belediye-baskani-olduktan-sonra-guvercin-masa-isini-gonen-orhan-5-kat-fazlaya-yapt1.jpg

GÖNEN ORHAN, 50 BİN LİRALIK İŞİ 250 BİN LİRAYA YAPMIŞ

Kuşadaşı Belediyesi’nin 2019 yılına kadar 50 bin liraya yaptığı ‘Güvercin Masa’ işini Gönen Orhan’ın sahibi olduğu Ceren Tanıtım’ın yapmaya başlamasıyla 52 bin 508 lira olan işin maliyetinin 5 kat artarak 257 bin 906 liraya yükseldiği ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.