İlköğretimde Bir İlk!

İlköğretimde Bir İlk!

Maltepe Kaymakamlığı’nın ‘Yeni Nesil Lider Öğretmenler’ projesi doğrultusunda Orhan Gazi İlköğretim Okulu Öğretmen ve Velilerinin işbirliğiyle hazırlanan ‘Oynayarak Öğreniyorum’ sınıfı açıldı.

 Orhangazi İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Serpil Şahinoğlu, Özge Arslan, Selmah Döner’in fikirleri ve velilerinin destekleriyle, ilköğretim 2. Sınıf  Türkçe,  Hayat Bilgisi ve Matematik ünite kazanımlarına yönelik hazırlanan oyunlarla, daha kolay öğrenme ve ders konularının daha zevkli daha kalıcı hale gelmesini amaçlayan yeni bir oyunla öğretim sınıfı hazırlandı.


 Bu sınıfta temel amaç, öğrencilere derslerini eğlenceli oyunlar eşliğinde öğretebilmek. Tamamen yeni ve kendine özgü çok sayıda oyunlarla tasarlanan sınıfta oyunların içerisine ders konuları yerleştirildi. Öğrenciler gruplar halinde öğretmenlerinin gözetiminde hem oyun oynayacak hem de ders yapacaklar. 

Temel planları ezbere dayalı eğitim ve öğretimden uzak yapılandırıcı yaklaşıma uygun eğitim ve öğretim vermek olan ‘Oynayarak Öğreniyorum’ sınıfının açılışı, Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur,  Maltepe  Belediye  Başkanı Nimet  Karabulut, eski Talim Terbiye Kurulu  Başkanı Yardımcısı, Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Ali İlker Gümüşeli, Maltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gülten Torgay ‘ın katılımlarıyla gerçekleşti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.