JCI: Kişisel gelişimde uluslararası tecrübe

JCI: Kişisel gelişimde uluslararası tecrübe

”Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu”na bağlı kurumun amacı;gençlerin liderlik ve girişimcilik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değer katmalarını , kişisel beceri ve liderlik vasıflarını ortaya çıkarmak.

JCI üyelik toplantısı 18 Ocak 2012 tarihinde Taksim’de bulunan otelde gerçekleşti.
Jci (Junior Chamber Internatıonal) ,dünya üzerinde 115 ülkede faaliyet gösteren uluslar arası sivil toplum kuruluşudur.”Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu”na bağlı kurumun amacı;gençlerin liderlik ve girişimcilik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değer katmalarını , kişisel beceri ve liderlik vasıflarını ortaya çıkarmak.
 
JCI İstanbul 2012 Halkla İlişkiler sorumlusu Tolga Kayasu, Jsi’nin logosunda birleşmiş milletler amblemi olan tek dernek olduğunun özellikle belirtti. Üyelerinin 18-40 yaş arası gençlerden oluştuğunu , projelere katılan üyelerin kişisel gelişim sağlarken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirdiklerini, yeni insanlarla tanışarak uzun süreli dostluklar kazandıklarını belirtti.
 
JCI İstanbul 2012 başkanı Ali Rıza Durmuş, Jsi’de tüm görevlerin bir yıl sürdüğünü , bir görevde alışılagelmiş uzun süre kalınmadığını pozisyon önlerinde ki 2012 olarak belirtilmesinin bu nedenden ötürü olduğunu ifade ederek, bu şekilde bir yöneticinin başkanlık da dahil bir çok farklı sorumluluklar alarak liderlik özelliklerini pekiştirdiğini söyledi.
 
2012 proje direktörü Sinan Çelebi üyelik sisteminin, öncelikle sisteme ilgi duyan kişilere aday üye olarak başladığını,daha sonra adaylık sürecinde kendi seçeceği proje ile başarılı olduğu takdirde ,üyeliğe kabul edilerek kendisine PİN takılarak bir bakıma onere edildiğini bu şekilde kişinin aday üyelikten başkanlığa kadar gidebilecek bir mekanizma yapısı bulunduğunu belirtti.
JCI İstanbul’un önemli projelerinden biride TOYP yani “Türkiye’nin en başarılı genci yarışması”.JCI TOYP Direktörü Berna Ülkü, kendi alanlarında fark yaratan 10 gencin seçildiği bu yarışma sayesinde burada başarılı olanlar daha sonra Dünyanın en başarılı 10 genci yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip oluyor. 2010 Dünya birincisi şimdi CHP İstanbul milletvekili olan Şafak Pavey’in kazandığını belirtti. Ayrıca ilk Ermeni devlet memuru Leo Halepli ve 2011 JCI Türkiye senato ödülü alan Oğuz Demir önemli isimlerden yalnızca bir kaçı.TOYP dışında diğer bir organizasyon ise Crossroads Film Festivali.Göç konusunda küresel farkındalık oluşturmak adına kısa film tarışması.
 
JCI, gönüllülük esasına dayalı olarak gençleri kariyer,fotoğraf,macera,müzik,yazarlık vb.bir çok farklı alanda projelerde görev almasını sağlıyarak kişisel gelişimi eğlenceyle birleştirerek, bunun üstüne uluslararası tecrübesini ekleyerek gençlerin dünyaya açılmasını sağlayan bir sivil toplum kuruluşu.
JCI proje sorumluların sloganları; Eğitim,sorumluluk ve eğlence.

Haber ve Fotoğrar : Erdem Kaşıkçı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.