Kamalak kadına şiddete tepki gösterdi

Kamalak kadına şiddete tepki gösterdi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, son günlerde yoğun bir şekilde gündeme gelen kadına yönelik şiddete dikkat çekti.

 Kamalak, "Bu durum anormal gidişin normal sonucudur. Önce ahlak ve maneviyatı temel almayan aileyi güçlendirmeye yönelik sosyal politikalara önem vermeyen bir zihniyetin kadına yönelik şiddeti önlemesi mümkün değildir.” dedi.

Bugün bazı gazetelerin manşetlerinde yer alan sırtından bıçaklanmış kadın fotoğrafına atıfta bulunan Kamalak, bu fotoğrafın kadına yönelik şiddetin hangi boyutlara ulaşabileceğinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi. Kamalak, “Elbette kadına yönelik şiddet ülkemizin önemli sorunlarından birisidir, ancak bu konularda yapılan yayınlarda toplumsal hassasiyet dikkate alınmalı, toplumu daha fazla tedirginliğe ve gerginliğe sürükleyecek bir üslüptan kaçınılmalıdır.” ifadesini kullandı.

Kadına yönelik şiddet olayının artışındaki en büyük nedenlerden birinin aile yapısını bozan toplumun ahlaki ve manevi yapısını tahrip eden yayınlar olduğunu savunan Kamalak, şunları dile getirdi: “Toplumun temelini aile oluşturmaktadır. Sağlıktı bir toplum, sağlıklı bir aileyle mümkündür. Biz annelik kavramı başta olmak üzere, kadına en büyük değeri veren bir medeniyetin mensuplarıyız. Dinimiz cennet annelerin ayağı altındadır demektedir. Ancak son yıllarda aile yapısını bozan, ahlaki ve manevi değerleri tahrip eden dizi, program ve yayınlar giderek artmıştır. Bunun yanı sıra aile birliğini sarsan ekonomik sıkıntılarda bu şiddeti körüklemektedir. Elbette şiddet hiçbir şekilde mazur gösterilemez. Ancak mevcut politikalarla cinnete varan bu şiddetin önüne geçilmesi mümkün görülmemektedir. Artık vakit geçirilmeden bu gidişe 'dur' denmeli; eğitimde önce ahlak ve maneviyatı temel alan bir programa geçilmeli; toplumsal yapımızı bozan yayınlarla ilgili gereken yaptırımlar acilen gündeme getirilmelidir.”

Çarenin Milli Görüş'te olduğunu savunan Kamalak, “Milli Görüş 40 yıldan bu yana 'önce ahlak ve maneviyat' diyerek bu konudaki öncelik ve hassasiyetini ortaya koymuştur.” açıklamasında bulundu.

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.