Kılıçdaroğlu filozofları dinledi

Kılıçdaroğlu filozofları dinledi

'Demokrasiler Çağında Uygarlık' konulu Felsefe Sempozyumu'na katılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Demokrasiler Çağında Uygarlık' konulu Felsefe Sempozyumu'na katıldı. Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediyesi tarafından WOW Otel'de düzenlenen sempozyumda bir süre 'Politik Ekonomi' başlıklı sempozyumu dinledi.

Sempozyumda konuşan yabancı konukları çevirmen aracılığıyla dinleyen Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Umut Oran eşlik etti. Sempozyum konuşmacılarını yaklaşık 1 saat dinleyen Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'DENİZ FENERİ DAVALARINI İZLEYECEĞİZ'
Deniz Feneri Davası hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Deniz Feneri davası Türkiye'nin en büyük hukuk ayıbı olarak sadece Türkiye değil dünyanın tarihine geçti. Öyle bir ayıp ki yolsuzluk yapanlar serbest ama bunları soruşturanlar soruşturuldu. Ortaya pek çok gerçek çıkacak. İstanbul'da dava görülecek o davaları yakından izleyeceğiz"dedi. 


'DDK SOMUT BİLGİLERE ULAŞAMAZ'
DDK'nın Sivas Katliamını araştıracağının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "DDK Anayasal ama işlevi olan bir kurum değil. Sivas'ta büyük acılar yaşandı. Faillerin büyük bir kısma yakalanamadı. Bir kısmı yargılandı. Cumhurbaşkanı olayları nasıl aydınlatacak, herkes gibi ben de merak ediyorum. DDK'nın somut bilgiyere ulaşacağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı. 

'DOKUNULMAZLIKTA AYRIMCILIK İSTEMİYORUZ'
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, BDP'li milletvekillerinin Meclis'e gönderilen dokunulmazlık ile ilgili fezlekeleri konusunda ise, "Genel Kurula gelsin. Bizim arzumuz dokunulmazlık dosyası olan her milletvekilinin fezlekesinin gelmesi ve dokunulmazlığın kaldırılması. Eğer siz kızdığınız milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıp, kızmadığınızın kaldırmazsanız bu doğru değil. Bizim CHP olarak görüşümüz seçim yapılmasın, ayrımcılık yapılmasın. Dokunulmazlık kaldırılacaksa bütün vekiller için kaldırılsın. Ayrımcılık istemiyoruz" diye konuştu 


Kılıçdaroğlu, bazı gazetelerde yer alan "AK Partili bazı vekillerin dokunulmazlığın kaldırılması oylamasında red oyu verecek" yönündeki haberlere ilişkin ise "Ben de gazetelerden okudum. AKP'nin iç sorunu" diye yanıt verdi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.