Marmara Üniversitesi, ''Ulusal Kalite Hareketi''ne katıldı

Marmara Üniversitesi, ''Ulusal Kalite Hareketi''ne katıldı

Marmara Üniversitesi, Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer), 1998'den bu yana ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite yönetimi ile mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla yürüttüğü ''Ulusal Kalite Hareket

Rektör Prof. Dr. Gül: -''Bu iyi niyet bildirgesi ile sürekli iyileştirme, kalite yolculuğuna çıkıyoruz'' 

     Üniversitenin Göztepe Yerleşkesi İbrahim Üzümcü Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi'nin imza töreninde konuşan Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül, daha önce KalDer'den 3 yıldız aldıklarını hatırlatarak, önümüzdeki yıl 5 yıldız için müracaat edeceklerini bildirdi. 

     Gül, ''Bu iyi niyet bildirgesi ile sürekli iyileştirme, kalite yolculuğuna çıkıyoruz. Yolculuktan ayrılabiliriz ama yolculuk bitmez, sürekli iyileştirme devam eder. Kalite bir gönüllülük işidir'' şeklinde konuştu. 

     KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan da yönetim kalitesini düzeltmedikçe ileriye gitmenin, rekabet eden kurumlar arasına girmenin ve sürdürülebilir işletmeler yaratmanın güç olduğunu belirterek, amaçlarının, Türkiye'nin yaşam kalitesinin yükseltilmesi olduğunu söyledi. 

     Doğan, bugüne kadar Türkiye'de 500'e yakın kurum ve kuruluşun Ulusal Kalite Hareketi'ne katıldığını ifade ederek, ''Türkiye, bugün dünyanın 17. büyük ekonomisi. 2023 için hedefler konuyor. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için çalışmak gerekiyor. Biz de KalDer olarak toplam kalite yolcuğunda bunun nasıl başarılacağına dair rehberlik hizmeti veriyoruz'' dedi. 

     Anadolu'da çok büyük işletme potansiyeli bulunmasına rağmen işletmelerin kurumsallaşmadan uzak olduğunu anlatan Doğan, geçen yıl 7 bin 500 kişi ya da kurumla buluşarak onlara toplam kalite yönetimini anlattıklarını söyledi. 

     Doğan, bugün Marmara Üniversitesi'nde insanlara, gençlere örnek olacak bir açılım gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ''Mayıs ayından itibaren Kıbrıs'ta bir açılım yapacağız. Oradaki kalkınma hareketine kalite açılımıyla nasıl yaklaşacağız, buna bakacağız'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.