Sağlıkta Masal Bitti...

Sağlıkta Masal Bitti...

İstanbul Sağlık Hakkı Meclisi bugün Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde bir araya gelerek 11 Mart’ta Ankara’da yapılacak Türkiye Büyük Sağlık Hakkı Meclisi’ne katılım çağrısında bulundu.

Meclis adına açıklamada bulunan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu,  bugün Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 11 milyon haneye borç mektubunu yolladığını ve ülke vatandaşlarının Genel Sağlık Sigortası adı altında yeni bir vergilendirmeyle karşı karşıya olduğunu belirtti. 

Dr. Ali Çerkezoğlu ayrıca: “Sosyal Güvenlik Kurumu’nun açığı olan 30 milyar lirayı bu ülkenin yurttaşları üzerine yeni bir vergi olarak yıkılmasını kabullenmediklerinin altını çizen Dr. Çerkezoğlu, “bu ülkede her yurttaşın her adımından alınan vergi sağlık hizmeti olarak dönmeyecekse, eğer biz ilaçta da, tedavide de sağlık hizmetlerinin her aşamasında cebimizden ödediğimiz paralarla finanse edeceksek bu ülkedeki sistemin adına ne diyeceğiz” diyerek, sürekli artan katkı katılım paylarına ve GSS primlerine karşı ses çıkarabilmek ve sağlık hakkı mücadelesindeki yol haritasını çizmek için tüm emekçileri 11 Mart Pazar günü Ankara’da yapılacak Türkiye Büyük Sağlık Hakkı Meclisi’ne katılmaya çağırdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.