Sevgili İstanbullular Merhaba

 

Bizler; İstanbul’da Şişli Gazetesi’nde yirmi yıllık yerel gazetecilik geçmişi olan bir ekibiz. 
Buradaki deneyimlerimizi İstanbul genelinde, 2006 yılında marka patentini aldığımız 2010 yılında aylık olarak yayınladığımız, bu süreç içerisinde internet gazeteciliği üzerine yoğunlaştığımız
Şehri İstanbul Gazetesi’ni yenilenmiş haliyle Haziran Ayı itibari ile haftalık sizlerin beğenisine sunuyoruz.

HEDEFİMİZ; İSTANBUL’A YAKIŞIR GAZETE 
Umarım size ve İstanbul’a yakışır bir gazete yapma niyetimiz doğru sonuç vermiştir. Eğer bir hatamız var ise de lütfen tepkinizi koyun. Yoksa da abone olarak bu gazeteyi beğendiğinizi gösterin lütfen. 

FİYATIMIZ KALİTE İSTEĞİMİZDEN
Gazetemizin fiyatı diğer gazetelerden çok farklı olarak 3 TL yaptık. Çünkü bizim amacımız sadece gazetecilik yaparak birilerine bağımlı olmadan ve İstanbul’a yakışır bir kent gazetesi yapmak.  
 
İÇERİK TAMAMEN BİZE AİT
Biz bu gazeteyi yaparken kendimiz bir gazete de neler bulmayı arzu etmiş isek ve de yıllardır yerel okurlarımızın neleri istediğini bilerek bölümler oluşturduk. Her bölümü de tamamen kendi bünyemizdeki takım arkadaşlarımızın emekleriyle hazırladık. Mümkün olduğu kadar da ajans haberleri kullanmamaya çalıştık. 

HER ANLAMDA ŞEFFAFLIK
Dağıtımı da PTT yolu ile yapıyoruz ki ne kadar gazete basıldığını ve kimlere gazete gönderildiğini şeffaf olarak kanıtlayalım diye. 

SİZ KİMİN ADAMISINIZ?
Bize “Arkanızda kim var” sorularından ötürü sizlere kendimizi anlatma ihtiyacı duymaktayım. 
Mevcutlara baktığımız zaman da istisnaları bir kenara bırakarak hak ta vermiyor değilim. 
Yalnız gerçekleri de görmek ve ona göre değerlendirmekte gerek. Çünkü bizim içimizi de dışımızda görmek çok kolay. Süreçte gösterecek zaten. Bakarken de inanmamak adına değil bardağın dolu tarafından da bakmak gerek. Eğer halk gazetesi isek abone olarak destekte vermek gerek.
Ama inanın bizim arkamızda okurlarımızdan başka kimse yok. Yirmi yıllık yerel gazetecilik arşivlerimiz ve www.sisligazetesi.com.tr  sitemizden de bunu çok iyi anlayabilirisiniz.

ŞİŞLİ GİBİ BİR BÖLGEDEN GELİYORUZ     
Şişli Bölgesi gibi ateşten gömlek olan bir bölgede ve ülkenin gündemine her dönem bir şekilde etki etmiş belediye başkanının olduğu yerde 15 yıldır aynı ekiple istikrarlı bir şekilde Şişli Gazetesi’ni çıkartmış, bu kadar yıldır her şeye rağmen ayakta kalabilmiş bir gazeteyiz. Bu da gösteriyor ki; bizim bu günlere sadece okurlarımızın ve bize inanan sponsorlarımızın desteği olduğunu. 

YIKICI DEĞİL YAPICI OLDUK
Şişli Gazetesi’ndeki yayın politikamız; Şişli ve Şişlili için ciddi anlamda yapıcı olmuştur. Gündemi belirlemiş ve tarafsızlılığı ile de halkın ve okuyucularımızın beğenisini kazanmış maddi ve manevi baskılara rağmen çizgisinden ödün vermeden ayakta kalabilmiş bir gazete olmanın geçmişi ile İstanbul’a ve İstanbulluya yakışır bir gazete koymayı size söz veriyoruz.    

İNTERNET OKURLARIMIZ BİZE GÜVENDİ
Bu değişim süresinde internet sitemizi Dünya’nın 16 ülkesinden ve Türkiye’nin de 26 ilinden ciddi anlamda okur ziyaret etti. Bu ziyaretler bizi Türkiye ortalamasında 15.000’nci sıralara taşıdı. Bu sıralamanın dört aylık bir sürede olması sebebiyle ve de her ay %55’lik artışla yükselmesi okurlarımızın memnuniyetini göstermektedir. 
Bunun için tüm okurlarımıza teşekkür ederiz.   

OKURUN KENDİNİ BULACAĞI GAZETE
İstanbul Dünyanın dördüncü büyük kenti, böyle bir kentin kendine münhasır bir kent gazetesinin yeterince olmayışı benim içimde her zaman bir burukluk yaşatmıştı. Ege Bölgesi’nde Yeni Asır Gazetesi’nin başarısı ve tüm Egelilerin ulusal gazeteden önce Yeni Asır Gazetesi okumaları bizi Şehri İstanbul Gazetesi’nin yayın politikasını belirlerken etken olmuştur.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.