Silivri'ye üniversite

Silivri'ye üniversite

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın, ilçeyi eğitim kenti yapma yolundaki çalışmaları devam ediyor. Işıklar’ın TAVAK Üniversitesi’ne tahsis ettiği araziler, üniversite yeri olarak İBB Meclisi’nden geçti.

Silivri Gümüşyaka Mahallesi 838 ada 1 parsel, 839 ada 1 parsel, 840 ada 1 parselleri, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın teklifiyle üniversite alanı olarak tahsis edildi.

Konu ile ilgili açıklama yaparak AK Parti ve CHP meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Işıklar, şunları söyledi: “Mülkiyetleri Silivri Belediyesi’ne ait Gümüşyaka Mahallesi 838 ada 1 parsel, 839 ada 1 parsel, 840 ada 1 parselleri üniversite alanları olarak 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı teklifimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 14.11.2012 tarihli Meclis Oturumu’nda oy birliği ile kabul edildi. Bu plana göre; adı geçen parseller üzerinde 45.000 m2’lik alan 0,60 emsalle üniversite alanı, diğer alanlar spor, idari tesis, dini tesis ve mesleki eğitim tesis alanı olarak işlendi. Büyükşehir Belediye Başkanının onayı ile plan askıya çıkarak, yürürlüğe girecek."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.