Uçaklar Düşüşte Otobüsler Yükselişte

Uçaklar Düşüşte Otobüsler Yükselişte

Tofed Genel Başkanı Mehmet Erdoğan’a uçak bilet fiyatlarının düşmesinin, Otobüsçülük sektörünü nasıl etkilediğini sorduk.


Otobüsçülük
Türkiye'nin vazgeçilmezidir


Tofed Genel Başkanı Mehmet Erdoğan otobüsçülük sektörünü değerlendirerek şunları kaydetti; “ Uçakların ucuzlaması sektörü etkilemedi desek yalan olur. Tabiki teknolojiye kimse karşı duramaz. Ancak bizlerde artık oldukça ileri teknoloji ürünü araçlar kullanıyoruz. Vatandaş uzun mesefelerde yine uçağı tercih ediyor. Ama son aylardaki Türk hava yollarının istanbul meydanlarındaki sıkışıklıktan ötürü ciddi bir kayma var. Özellikle 5-6 saatlik yolculuklarda ciddi kaymalar var. Yolcu sayılarımızın %20-25 arttığını gözlemliyoruz. Uçak seferlerindeki gecikmelerden ötürü müşterilerimiz bezmiş durumda. Uçak firmaları da  sıkıntıda. Kolay değil havacılık ta zor bir meslek.Ciddi anlamda giderleri var. Dolayısıyla bunun böyle devam etmeyeceğini düşünüyorum. Fiyatlar dönem dönem değil nerdeyse gün içinde dahi 2-3 kere değişiyor. Dolayısıyla eskiden 50-60 TL olan yerler, şimdi 250-300 TL. Dolayısıyla  vatandaş yine otobüsünü tercih edecektir. Otobüsçülük Türkiye'nin vazgeçilmez taşımasıdır. Dolayısıyla biz de ona göre kendi pozisyonumuzu sermaye yapımızı eğitim gücümüzü güçlendirerek  karşı koyacağız. “

“Tek rakibim Türk Hava Yolları” değil artık

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti; “Yalnız uçaklar değil, trenler de, idobüs de rakiplerimiz. Rakiplerimizden biri de özel otomobiller. Dolayısıyla bunlara karşı biz de etkinlikler ve özendirici çalışmalar yaparak, kamuoyunun toplu taşımaya yönlendirilmesine ve ısındırılmasına çaba gösteriyoruz."


Haber: Gürkan Kartal

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.