Ufuk Fen Matematik (UFM) Olimpiyatları Yoğun Katılımla Yapıldı

Ufuk Fen Matematik (UFM) Olimpiyatları Yoğun Katılımla Yapıldı

Ufuk Okullarının her yıl ilköğretim 5, 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik düzenlediği Ufuk Fen ve Matematik yarışması bu yıl da 7 Nisan Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 
Tüm İstanbul genelinde ilköğretim okullarından katılımın kabul edildiği yarışmaya bu yıl 2 bin 300'e yakın ilköğretim öğrencisi katıldı. Sınav merkezlerinin İstinye, Şişli ve Ortaköy Ufuk Okulları’nın kampüsleri olan sınavda Fen ve Matematik konu bilgisini ölçen sorular yer aldı. Soruların kolay, orta ve zor olmak üzere 3 grupta toplandığı sınavda toplam 50 soru yöneltildi. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine Fen ve Matematik soruları yöneltilirken, 8. sınıf öğrencilerine sadece Matematik branşı soruları yöneltildi.
 
Sabah ve öğleden sonra 2 seans halinde uygulanan sınava öğrenciler aileleriyle geldi. Öğrenciler heyecanla soruları çözerken ailelerde merakla çocuklarını bekledi. Bazı aileler bahçede oturup beklemeyi tercih ederken bazıları da okulumuz rehberlik zümresinin hazırladığı Çocukla Başarılı İletişim konulu semineri takip etti.
 
Dereceye girecek öğrencilere Tablet PC (Ipad), Mini PC(Netbook), dijital fotoğraf makinesi, Mp4 Çalar gibi hediyeler verilecek. Öğretmen ve okullarında başarı sertifikasıyla ödüllendirileceği sınav sonucunda toplam dereceye giren 60 öğrenciye derece ödülleri takdim edilecek. Sınavda birinci olan öğrencilere iPad2 Tablet PC, 2. ve 3. olan öğrencilere Mini Pc (NetBook), 4., 5., 6., 7., 8., ve 9., olan öğrencilere dijital fotoğraf makinası, 10., 11., 12., 13., 14. ve 15. olan öğrencilere Mp4 müzik çalar ve tüm dereceye girenlere başarı sertifikası verilirken, sınava giren tüm öğrencilere kırtasiye seti  verildi.
 
Dereceye girenler 10 Nisan’da, tüm sonuçlar ise 11 Nisan’da internet adresimizden ilan edilecek. Ödül töreni ise 11 Nisan’da Özel İstinye Ufuk İlköğretim Okulu konferans salonunda 11.30 da davetlilerin katılımıyla yapılacak. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.