Hatice Almira Yiğit

Hatice Almira Yiğit

Yok edilen epifiz bezi!

Bugün sizlere, belki daha önceden duyduğunuz ya da algılarınızdan kaçan çok önemli bir konu olan ‘Epifiz Bezi’ nden bahsetmek istiyorum arkadaşlar.

Epifiz bezinin şekli, küçük çam kozalağına benzemektedir ve beynin orta yerinde iki yarım küresinin birleştiği bölgede yer alır, kırmızı gri rengindedir.

Vücudun yaşantısını sağlıklı ve dengeli şekilde idame ettirmesi gereken melatonin, serotonin, ve dmt gibi hormon ve nörotransmiterleri salgılayan bu bez, aynı zamanda beyindeki simetrik olmayan tek yapı olmasıyla dikkat çekmekte.

Epifiz bezi, 7’nci çakranın salgı bezi olarak adlandırılmaktadır. Beyin epifizi, her şeyden önce birkaç hormon salgılamakta. İki göz arasındaki hizada bulunduğundan 3’ncü göz olduğu da söylenmektedir. Tüm geçmiş kültürlerde, çok özel bir yere sahiptir.

Bu bezin sembolü olan çam kozalağı figürü, Sümerler tarafından resimlendirilmiştir. Bu resimleri Buda’nın kalpağında, mısır duvar resimlerinde, Sümer Tanrılarının kalpağında, Asur Krallıklarında, Yunan Tanrılarında, Vatikan’ın önünde ve Papa’nın asasının başında, Mason Localarında hatta Hitler’in Masası’nda ve Güney Amerika yerlilerinde görüyoruz.

Eski insanlar, evreni ve evrende olup biteni, bugünün insanlarına göre daha iyi kavramaktaydı. Epifiz bezini ruh ile beden arasında köprü gibi kullanmışlardır.

Çok şaşıracaksınız ama epifiz bezimizi yok eden silahlardan biri nedir sizce? 

Bugün iyi uyumamızı engelleyen melatonin, dmt ve serotonin gibi üç önemli hormonun sağlıklı çalışmasını engelleyen, ruhsal iç dünyamızda sürekli gerginlik, asabiyet, duygusal değişkenlikler yaşamamızı sağlayan, ani iniş çıkışlar yaptıran, maneviyata karşı bizleri sağır kör eden, bir şey hissedemez hale getiren silahlardan en önemlisi sizce nedir?

Bugün diş doktorlarının ve uzmanların bildiği ama sakladığı o gerçek florür gerçeğidir. Evet her gün iki defa yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın etiketleri altında, milyon dolarlık reklamların yapıldığı, doktorların satın alındığı gerçeğin üzerinin bir kez daha örtüldüğü florür gerçeğidir.

Bizler o diş macunlarına dikkat etmeliyiz. Doğal evde kendimiz yapmalı, Misvak kullanmalı ya da florürsüz olan diş macunu almalıyız. Çocuklardan kesinlikle florür olan diş macunlarını uzak tutmalıyız.

Dişlerimiz sağlam olsun diye, önerilen florür bu bezin küçülmesine, kireçlenmesine sebep olduğu gibi, ilerde unutkanlık hafıza kaybı, ruhsal hastalıklar gibi birçok şeye sebep olmaktadır.

Ne yazık ki, üzerinde durmamız gereken, bugün her evin içerisinde bulunan fıtrat çipini bozan, insanın ruhani yapısını yapay robota döndüren, dengesiz hale getiren, hormonları parçalayarak, kimlik bunalımı yaşatan, ileri derecede gözle görülemeyen, ama içimizde yok edilen küçük beyinciğimizin yok edildiği güçlü bir silahı, kendimiz araştırarak, okuyarak ve bilinçlenerek yok etmeliyiz.

Yok olmak istemiyorsak tabii...!!

Epifiz bezi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Siz değerli okurlarımdan araştırmanızı rica ediyorum. Ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

Değerli okurlarıma saygılar sunuyorum. Hoşça ve muhabbetle kalın. Bilinçli kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.