18. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

18. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor

Festivalde yer almak isteyen profesyonel toplulukların 30 Aralık\'a kadar başvurmaları gerekiyor

  18. İstanbul Tiyatro Festivali\'nde yer almak isteyen profesyonel toplulukların 30 Aralık\'a kadar başvurmaları gerekiyor. 
     İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 10-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında 18. kez düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali hazırlıkları sürüyor. 
     Festivalde yer almak isteyen profesyonel toplulukların 30 Aralık cuma günü saat 18.00\'e kadar proje dosyalarını İKSV Tiyatro Festivali ofisine elden teslim etmeleri gerekiyor. 
     Proje dosyalarında, topluluğun tanıtımının, bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaların, festivalde yer almasını planladığı oyunla ilgili bilginin ve projeyi hayata geçirecek sanatçı kadrosunun belirtilmesi bekleniyor. 
     İstanbul Tiyatro Festivali Danışma Kurulu ile birlikte yapılacak olan değerlendirmelerin sonuçları 15 Ocak 2012 tarihinde topluluklara bildirilecek. 
     Festivalin program kapsamına alınacak oyun sayısı 20-25 ile sınırlandırıldı. Festival programına dahil edilemeyen yapımlar, festival tarihleri sırasında oynadıkları takdirde program broşürleri festival mekanlarında seyirciye iletilecek. İstanbul Tiyatro Festivali\'ne başvuracak yapımların daha önce İstanbul\'da sahnelenmemiş olması gerekiyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.