35.Yapı Fuarı Kapılarını Açtı

35.Yapı Fuarı Kapılarını Açtı

Yapı Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen 35. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 2-6 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.Yapı Endüstri Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Yapı Fuarları-Turkeybuild'in 2012 yılındaki ilk ve en önemli buluşması 35. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, yeni iş fırsatları ile 111 bini aşkın ziyaretçi ve 1150 katılımcı firmayı, 81 bin metrekarelik 12 salon ve açık alanında buluşuyor.

Türkiye'nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, yapı dünyasını pek çok yenilikle bir araya getirecek.
Fuar kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak.

Platform bu yıl faaliyetlerini "Konuk Ülke Almanya Projesi", "Türk İnşaat Forumları" ve "3. Avrasya Yapı Forumu" olmak üzere üç ana başlıkta sürdürüyor.

Fuar kapsamında bu yıl ikinci kez düzenlenen ve Almanya Federasyonu'nun ağırlanacağı Konuk Ülke Projesi ile 2010 yılı sonu itibariyle AB ülkeleri arasında Türkiye'ye en çok yatırım yapan Almanya yapı sektörü profesyonelleri, Türk yapı sektörü temsilcileriyle çeşitli platformlarda buluşturulacak.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle bölgelerinde iki önemli üretici ülkenin yapı sektörü temsilcilerinin 3. ülke açılımları ile dış pazarlarda etkinliğinin artırılması amaçlanıyor.


3. Avrasya Yapı Forumu, 4 Mayıs'ta gerçekleştirilecek

Türk yapı malzemesinin ihracat yaptığı ülkelerden gelen heyetlerle Türk yapı malzemesi üreticilerini bir araya getirecek olan 3. Avrasya Yapı Forumu, Türkiye İhracatçılar Meclisi desteğiyle 4 Mayıs 2012'de Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Ayrıca 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı organizasyonunda yapı sektörü özelinde ikili iş görüşmeleri de düzenlenecek.

Fuarın İş Geliştirme Platformu kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ise yerli ve yabancı alım heyetleri programları olacak.

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek yabancı alım heyetleri programında Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Etiyopya, Fas, Filipinler, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan yer alacak.

Ayrıca ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiriyle etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen "Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı" da devam ettirilen çalışmalar arasında yer alacak.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.