Afetzedelerin konut  sevinci

Afetzedelerin konut sevinci

Marmara depremi ve 2009 yılında yaşanan su baskınları sonucu evleri ağır hasar gören vatandaşlar gecikmeli de olsa evlerine kavuşmanın sevincini yaşadı. Kura çekimi törenine katılan Vali Mutlu, gecikmenin hak sahiplerinin açtığı davalardan kaynaklandığını

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından TOKİ'den alınan konutların kura çekimi Eminönü Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşti. Buradaki törene Vali Mutlu da katıldı. Mutlu, kısa bir konuşmanın ardından hak sahiplerinin merakla beklediği kura çekimini gerçekleştirdi. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile 58 daire hak sahibine dağıtıldı. Tören sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Mutlu, "1999 depreminde evleri yıkılan 51 vatandaşımız ve 2009 sel felaketinde de evleri ağır hasar gören 7 vatandaşımız olmaz üzere toplam 58 afetzede vatandaşımıza kura ile evlerini teslim ettik. AFAD tarafından TOKİ'den satın alınan 58 konutun kuralarını çekmek suretiyle hak sahiplerine teslim ediyoruz. Rabbim yurttaşlarımızı her türlü afetten muhafaza etsin. Devletimiz her zaman afetzedelerimizin yanındadır. Ümit ediyoruz başka acılar olmasın. Bu konutları Kayabaşı bölgesinde TOKİ'den aldık." diye konuştu. Vali Mutlu, konutların teslim edilmesinde yaşanan gecikmenin vatandaşların açtığı davadan kaynaklandığını belirtti. 

Öte yandan Taksim'de yayalaştırma çalışmaları sırasında tarihi kalıntılara ulaşılmasının sorulması üzerine Vali Mutlu, bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin titiz bir çalışma yürüttüğünü dile getirdi. 

Konutlarını teslim almanın sevincini yaşayan hak sahipleri ise geç olsa da evlerine kavuştukları için mutlu olduklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.