Ali Poyrazoğlu orkestra yönetecek

Ali Poyrazoğlu orkestra yönetecek

Borusan Holding’in girişimiyle 2006 yılında ülkemizde klasik müziğin geliştirilmesi amacıyla başlatılan, iş dünyasının önde gelen isimlerinin ve son iki yıldır Cem Yılmaz’ın konuk şef olarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı (BİFO) yönettikleri “Öz

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen ve geliri yetenekli genç müzisyenlerin yurtdışındaki saygın eğitim kurumlarında lisansüstü öğrenimlerini karşılamak amacıyla kurulan Borusan Müzik Bursu fonuna aktarılan “Özel Konser” projesi, 2012 yılında usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile devam edecek.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı A. Ahmet Kocabıyık, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın bağış yaparak konuk şef görevini üstlendiği “Özel Konser” projesi, 2010 yılında Cem Yılmaz ile birlikte farklı bir boyuta taşındı. Borusan Kültür Sanat’ın bu tarihe kadar kapalı bir etkinlik olarak düzenlediği konserin biletlerinin satışa çıkarılmasıyla bu misyona sanatseverlerin de katkıda bulunması sağlandı. Sanatseverlerden gelen büyük ilgi üzerine Cem Yılmaz, 2011 yılında konuk şef olarak bir kez daha BİFO ile buluştu.

Usta oyuncu Ali Poyrazoğlu’nun konuk şef olarak sahnede olacağı 11 Aralık 2012 Salı akşamı gerçekleştirilecek “Özel Konser”in başlangıcını onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki BİFO ve projenin eski bursiyerlerinden kemancı Nihat Ağdaç yapacak.

Özgün üslubu ve mizahi yaklaşımıyla tiyatro sahnesi başta olmak üzere sanatın ve kültürün farklı alanlarında farklı şapkalarıyla sanatseverlerin karşısına çıkan Ali Poyrazoğlu bu defa ‘konuk şef’ olarak sahnede yer alacak. Usta sanatçının, opera dünyasının kuşkusuz en ünlü yapıtlarından biri olan Carmen’den seçtiği bölümleri yöneteceği konserde izleyenler, müzikli dakikaların arasında neşeli ve esprili anlara da tanıklık edecekler.

Konserin bilet satışlarından elde edilen gelirinin tamamı önceki yıllarda olduğu gibi Borusan Müzik Bursu fonuna aktarılacak. Borusan Müzik Bursu ile yetenekli genç müzisyenlere yurtdışındaki saygın eğitim kurumlarında yüksek lisans veya doktora çalışması yapma imkânı sunuluyor.

ÖZEL KONSER
BİFO & ALİ POYRAZOĞLU

Tarih: 11 Aralık 2012, Salı
Saat: 20.00
Yer: Lütfi Kırdar UKSS

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Şef: Gürer Aykal
Konuk Şef: Ali Poyrazoğlu

Solistler:
Nihat Ağdaç keman
Nesrin Gönüldağ mezzosoprano
Şenol Talınlı tenor
Eralp Kıyıcı barito

Program
Saint-Saëns: Introduction ve Rondo Capriccioso, Op. 28
Bizet: Carmen’den Bölümler
Entr’acte: 4. perdeye Prelüd
Entr’acte: Intermezzo
Seguedille et Duo: “Près des remparts de Séville”
Habanera: “L’amour est un oiseau rebelle”
Toréador’un Şarkısı, “Votre toast, je peux vous le...”
Don José’nin Aryası, “La Fleur Que Tu M'avais Jetée”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.