Bu Bahar Bütün Renkler Beyoğlu’nda

Bu Bahar Bütün Renkler Beyoğlu’nda

Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nun güzelliğine güzellik, değerine değer katacak yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Tüm ilçede başlattığı boya kampanyası ile dış cephe boyası eskimiş ve yıpranmış binalar boyanarak bakımsız eski şehir görüntüsü yerini, canlı,

Güzel Beyoğlu Projesi ile bugüne kadar 5 binden fazla tarihi yapının yeniden boyanmasını, bakım ve onarımlarının yapılmasını sağlayan Beyoğlu Belediyesi bu projenin devamında Beyoğlu’ndaki tüm binaların boya, bakım ve onarımı için Türkiye’nin sektöründe öncü boya firmalarıyla protokol imzaladı.
 
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve duyarlılıkla katkı sağladığı, binaları güzelleştiren kampanya Beyoğlu Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Tasarım Atölyesi tarafından yürütülüyor. İlçedeki tüm binaların boyanması için her türlü kolaylığı sağlayan Kentsel Tasarım Atölyesi vatandaşlarla birebir görüşmeler ve toplantılar yapıyor, kampanya hakkında bilgi veriyor. Binasını boyatmak isteyen vatandaşlar, yapılan görüşmelerde, boya firmaları ile imzalanan protokol neticesinde en kaliteli boyaları en makul ücretlerle temin edecekleri, kendilerinden iskele harcı alınmayacağı ve her binanın hasarı yerinde tespit edilerek kendilerine yardımcı olunacağı bilgilerini memnuniyetle karşılıyor. İstiklal Caddesi ve caddeye çıkan ara sokaklar ile Cihangir’de başlayan boya kampanyası Firuzağa, Galata bölgesi, Galipdede ve Yüksek Kaldırım caddelerinde devam ediyor. Binasını boyatmak isteyenlerin yapacağı tek şey Beyoğlu Belediyesi’nin 444 0 160 numaraları telefonunu aramak.
 

Başkan Demircan’dan İlçe Halkına Teşekkür
 
İlçe sakinlerinin boya kampanyasını memnuniyetle karşılamalarının kendisini gururlandırdığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Evrensel bir miras kabul ettiğimiz Beyoğlu'nun tarihi dokusunu korumak amacıyla başlattığımız seferberliğimiz devam ediyor. Projenin yeni etabında da binalarımızın bakım ve onarımında vatandaşımızın yanındayız. Önceki uygulamalarda olduğu gibi yine iskele harcı almıyoruz. Ayrıca 4 büyük boya firması ile anlaşarak vatandaşların en makul fiyatla boya almalarını sağlıyoruz. Çalışmalarımızı vatandaşlarımızın katkısı ve rızasıyla gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesiller için tarihi dokusu korunmuş bir Beyoğlu’nu miras bırakmak istiyoruz.  Daha güzel bir Beyoğlu'na verdiği destekten dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.