Büyükçekmece'ye emekli öğretmen derneği

Büyükçekmece'ye emekli öğretmen derneği

Büyükçekmece Belediyesi'nin sosyal projeler kapsamında hayata geçirdiği Emekli Öğretmenler Derneği'nin açılışı yapıldı.

Büyükçekmece Öğretmenevi'nin yanında inşaatı tamamlanan tek katlı Emekli Öğretmenler Derneği'nin açılışında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, emekli öğretmenlere rahatlıkla oturup sohbet edebilecekleri yepyeni bir mekan hazırladıklarını belirtti. Başkan Akgün, "Eğitime çok önem veren biri olarak, daha öncesinde 5 yıllık öğretmenlik yaptığım zamanlardan biliyorum. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Bir ülkenin başına gelebilecek belaların en başında gelen eğitimsizliktir. Nesillerimizi iyi yetiştirmek istiyorsak eğitime her zaman öncelik vermemiz gerekir" dedi. 

Türkiye'de eğitim meselesinin en büyük mesele olduğuna vurgu yapan Başkan Akgün, fiziki anlamda yeni hizmetlerin katılması, yeni imkanların sunulması çalışmalarının devam ettiğini, öğretmenlerin mutlaka normal değerinden çıkartılıp, özel statüye alınarak, en büyük yatırımın öğretmene yapılması gerektiğini belirtti. Akgün, "Tapusu, mülkiyeti belediyemize ait olan bu küçücük ama, anlamı büyük olan öğretmenler derneğimizi tüm öğretmenler camiasına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 


Öğretmenin de, öğrenmenin de yaşı ve dolayısıyla emekliliği de olamadığını söyleyen Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Yurdakul ise, "Öğretmenlerimiz için tasarlanan bu hizmet binasının, diğer öğretmen evimizin bitişiğinde olması da ayrıca bir anlam kazanıyor. Bu güzel yeri ilçeye kazandıran başta belediye başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 

Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Genel Başkanı Erdoğan Kadir Karadeniz de konuşmasında, "Büyükçekmece'de böyle bir ortamda özellikle öğretmen eviyle aynı bahçe içersinde derneğimizin oluşu, hem çalışan hem de bizim gibi emekli, kıdemli öğretmenlerle birlikte yaşamda var oluşumuzu sürdürmeyi çok anlamlı buluyorum" dedi. 

Kurdele kesiminin ardından Büyükçekmece Kaymakamı İbrahim Yurdakul, Başkan Hasan Akgün ve beraberindeki davetliler ile birlikte dernek binası gezilerek, verilen kokteyl ile açılış son buldu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.