Büyükşehir Öztürk'ü yalanladı

Büyükşehir Öztürk'ü yalanladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi'nin "Atatürk anıtı" kaldırılacak iddiasını yalanladı.

Kadıköy Belediyesi'nin Kadıköy Meydanı için yeni projede "Başöğretmen Atatürk Anıtı"nı kaldırılacak iddiasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi yalanladı.

Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk "Bir süre önce saygı duruşunu ve çelenk koymayı kaldırdılar, şimdi de anıtı kaldırıyorlar" iddiasına Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmaktadır" denildi.

Yapılan açıklamada, "1/5000 Ölçekli Haydarpaşa Garı İle Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nda açıkça görüleceği üzere Kadıköy Rıhtım Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nın da içinde yer aldığı alan, Fuar, Panayır ve Festival Alanı lejantında kalmaktadır." denildi. 

Açıklamada, "Plan notlarında söz konusu alanda değil bina bodrum dahi yapılamayacağı" vurgulanırken, "Sadece etkinlik zamanlarında kullanılmak üzere geçici ve takılıp sökülebilen hafif malzemeden üniteler yapılabileceği açıkça belirtilmektedir. Böylelikle "Atatürk anıtı yıkılacak, yerine bina yapılacak" iddiasının gerçek dışı olduğu ortadadır." denildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.