Çağlayan'da Katılımcı Yönetime Örnek Bir Toplantı

Çağlayan'da Katılımcı Yönetime Örnek Bir Toplantı

Kağıthane'de halkla el ele bir Katılımcı Yönetim örneği sergileniyor.

 

Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Esnaf Ziyaretleri" ve "Halk Meclisleri" İstişare Toplantılarıyla sık sık vatandaşların arasında olmaya devam ediyor. Vatandaşların fikir ve görüşlerini alarak çalışma arkadaşlarıyla istişarede bulunan Başkan, zamanla yarışarak projelendirdiği  görüşleri  uygulamayakoyuluyor. 

Çağlayan Mahallesinde 4 gün süren yoğun bir Esnaf Ziyaretinden sonra, 19 Nisan Perşembe akşamı, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleriyle semt sakinlerinin 
huzuruna  çıkan Fazlı Kılıç, geride bırakılan bir yılın değerlendirmesini ve yapılacak yeni çalışmaların  projelendirilmesini, katılımcı bir yönetim anlayışıyla Halk Meclisinde masaya yatırdı. 

Çağlayan Mahallesi Halk Meclisi, Vatan Caddesinde bulunan Efes Düğün 
salonunda  gerçekleştirildi. Tüm Mahallelerde uygulanacak olan Halk Meclislerinin 15. si Saat 20:30 da başladı. Fazlı Kılıç'ın, Çağlayan'ın "prestiji Yükselen bir Mahalle" olduğunu vurguladığı toplantıda semt sakinleri büyük bir katılımla salonu doldurdular. 

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın katılımıyla gerçekleştirilen Halk Meclisi toplantısında, Ak Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan, Ak Parti Kağıthane İlçe Başkan Yardımcıları Zikri Torlak ve Orhan Telci, Belediye Meclis Üyeleri Ergun Keleş, Recai Varışlı ve Aysan Algan Hınçalan, Çağlayan Mahalle Muhtarı Ali Çelik, Çağlayan Mahalle Başkanları Zeki Özdemir ve Yunus Güzel, Kadın Mahalle başkanları Filiz Benlioğlu ve Mürvet Kalaycı, Mahalle Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Dellal da yer aldılar. 

Açılış konuşmasında Çağlayan Mahalle Başkanı Zeki Özdemir, Hükümetin, Büyükşehir Belediyesinin ve İlçe Belediyesinin çalışmalarından her zaman gurur duyduklarını dile getirerek, gelen davetlilere "Hoş geldiniz" temennisinde bulundu. 

Mekânsal Değişimler ve Mahallede yapılan çalışmaların yer aldığı sunum ve Esnaf Ziyaretlerinin görüntülerinden sonra, Başkan Fazlı Kılıç, İlçe ve Mahallelerde yapılan çalışmalara yönelik konuşmasını yaptı. Pazartesi günü yapılan Esnaf Ziyaretlerinde   İstanbul Milletvekili Prof. Dr. SevimSavaşer'in de bulunduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fazlı Kılıç vatandaşların görüş ve düşüncelerinin Ankara'ya iletildiğini ifade etti. Kağıthane'nin ve Çağlayanın çehresinin değiştiğini dile getirerek, Adliyenin bölgeyi olumlu yönde etkilediğine de vurgu yapan Fazlı Kılıç, bu toplantıların kendilerine ışık tuttuğunu söyledi. 

Çağlayan Mahalle Muhtarı Ali Çelik, Mahalle sakinleri adına Belediyenin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Fazlı Kılıç'a teşekkür etti. 

Ak Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan da, Kağıthane Belediye Başkanıyla her yıl düzenli bir şekilde Esnaf Ziyaretleri ve Halk Meclislerini gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Vatandaşların Fikir ve görüşleri doğrultusunda yaptıkları çalışmalarda başarılı olduklarını ifade etti. Sami İlhan, Fazlı Kılıç ve davetlilere teşekkür ederek, toplantının hayırlı olmasını diledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.