Çare Sarıgül mü?

Bir zamanlar dağa, taşa ve kayalara; Çare Sarıgül sloganıyla yola çıkan Mustafa Sarıgül kolları sıvadı ve TDH Türkiye değişim hareketi adında bir parti kuracağını açıkladı.

Haydi hayırlısı bakalım gerçekten Sarıgül çare olabilecek mi?‘ "Wait and see" Bekleyip göreceğiz.

Gerçekten başarılı olurda iktidar tarafından sessiz sedasız yapılacak anketler de başarılı olabileceği rakamlarla tespit edilirse ki ihtimal ve kombinezon hesaplarına göre olabilir. Olmaya da bilir. Ama biz kamu oyu olarak iyimser düşünüp olabileceğini varsayalım.

İşte tam da bu noktada AKP Genel başkanı Erdoğan bakalım ona ne tür bir kulp takacak ve Sarıgül’e karşı nasıl bir taktikle siyaset ringine  çıkıp onu  nakavt etme hamlesi uygulayacak ? Buna da şahit olacağız.

İkinci alternatife gelelim yok eğer çok düşük çıkarsa anket sonuçları, işte o zaman Eyyyy…nidaları havada uçuşacak Sn. Erdoğan'ın o gür sesi yandaş TV kanallarında izleyeceğiz. Bu benim öngörüm.

Nasıl ki an itibariyle kolları sıvayıp Sn. Sarıgül’ü köşeme taşıyıp onunla ilgili yazmaya başladıysam inanın Sn. Erdoğan'da onunla ilgili hem medyaya hem de kendisine biat eden akademisyenlere görev vermiştir diye düşünmüyor değilim.

Gün ola harman ola.

Şişli Etfal hastanesinin müdürlüğü yapmış olduğum 90’lı yıllarda protokol gereği çok sık sık kendisiyle makamında görüşüyorduk Şişli belediye başkanlığı döneminde. Hastanemize karşı yapmış olduğu yardımlar ve yakın alakası da asla inkar edilemez. Anmadan, belirtmeden de geçemeyeceğim. Çok nazik çok da çalışkan başarılı bir siyasetçi olduğu da unutulmamalı. Sezar'ın hakkı Sezar'a verilmeli misali.

Ancak o yıllardan günümüze değin uzun yıllar geçti. Kum saati durmaksızın hızla çalıştı ve zaman akıp gitti. Oyunlar değişti, kurallar değişti. Hatta bizler mışıl mışıl derin uykudayken bu iktidar uyumaksızın sabahın 03’ünde verdiği kararlarla yasalar değişti. İşte bu faktörü Sn. Sarıgül dikkate almalı görüşündeyim.

Değişik görüş ve siyasi akımların çoğalması ve siyaset arenasına çıkmaları demokrasinin vazgeçilmezidirler. Demokrasilerde bu eylemler farklı renklerdir, zenginliklerdirler. Güzel de oluyor.

Ancak perde arkasında neler oluyor? Neler olmuyor ? Kapalı kapılar arkasında özel görüşmeler ve al-ver antlaşmaları, sinsi planlar var mı yok mu? İşte onu zaman açığa çıkaracak.

Yine diyorum ki zamanla öğreneceğiz ve sayıları az olsa da satılık/kiralık olmayan cesur basın mensupları mutlaka görürler ve risk alarak da açıklarlar.

Bitirirken Sn. Sarıgül'e başarılar diliyorum. Çare olması ülkemize ve milletimize mutlaka çok büyük yararları olacaktır diye düşünüyorum. Ancak şunu da unutmamalıyız ki; ekonomide, eğitimde, tarımda, dış politikada, işsizlikte, üretimde ve daha bir çok konuda önem arz edip; mutlak rehabilite edilmeye muhtaç olan çok sorunlar var. Kolay olmayacak ama zaman alsa da mümkündür.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.