Doğum günün kutlu olsun bahtsız Başkanım!

Bugün, eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik'in doğum günü.

Başkanım, Mehmet Emin Sungur ve senden sonra, ne Şişli Şişli oldu, ne de Şişli Belediyesi eskisi gibi kaldı.

Başkanım; sanki bir güç, sana ve rahmetli Mehmet Emin Sungur’a yapılanların cezasını Şişli’den alıyor gibi. Hak etmiyor da değil. İnanın tahmin ettiğinizden ve sizlere yapılanlardan daha fazlasını şu an yaşıyoruz başkanım. Ama her şeye rağmen kalbinizi de rahat tutun artık!

Başkanım ben sürekli söylüyor, yazıyor ve çiziyorum. Tarih tekerrürden ibarettir diye! Hakikaten de öyle.

Rahmetli Mehmet Emin Sungur’un intikamı almak bana nasip olmuştu. Görünen o ki, sizin de intikamınızı almak bana nasip olacak!

Velhasıl başkanım, yapanın yaptığı yanına kalmıyor, er ya da geç bedelini ödüyor.  

Ben, yaşadıklarınızı çok iyi biliyorum. Sizin döneminize birebir şahitlik etmesem de, rahmetli Mehmet Emin Sungur’un hayat hikâyesini yazmak için son yıllarını birlikte geçiren biri olarak adeta yaşamış gibiyim.

Rahmetli, yıllarca Şişli Gazetesi’nde de köşe yazısı yazmıştı. Yazmadıkları belge ve bilgileri de benimle paylaşmasıyla ve tarihe tanıklık etmiş dostlarıyla birlikte yaptığımız sohbetlerle inanın sanki yaşamış ve şahitlik etmiş gibiyim.

Senin, Şişli’ye ve Şişli Belediyesi’ne neler yapmak istediğini de çok iyi biliyorum. Seni, kimin ve kimlerin engellediğini de yine çok iyi biliyorum.

Sayın Başkanım, dün sana şahsi menfaatleri, küçük hesapları için ayak oyunları yapanlar sanki onlar değilmiş gibi görüntü verebiliyorlar. Bugün siyasette temizlikten, adaletten, sosyal belediyecilikten bahseder olmaları, gerçek yüzlerini belirli bir yere kadar da gizleyebildiklerini de şahitlik ediyoruz.

Ama, bundan sonra da gizleyebilecekleri anlamına gelmez. Şartlar ne olursa olsun, hangi makam ve mevkide olurlarsa olsunlar gizleyemeyecek ve başlarına geleceklere de engel olamayacaklar.

Başkanım, sana yapılanlar kadar bizler çekmedik. Bunlara geçmişte bir bedelde ödetmekte geç kaldık. Hatta ve hatta sana haksızlık edenlere senin gibi ben de kanarak bir dönem birlikte de hareket eden biri olarak senden de özür diliyorum.

Başkanım, sana yapılanların bedellerin ödendiğini görecek daha nice yıllar dilerim.

Hayat affeder ama tarih asla affetmez. Tarih tekerrürden ibarettir başkanım!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.