CHP İstanbul: Herkese kucağımız açık

CHP İstanbul: Herkese kucağımız açık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'den Büyükşehir adaylığı konuşulan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le ilgili, "Sarıgül ya da başka arkadaşlarımız partimize katılmak isterlerse CHP'nin kucağı hepsini alacak kadar geniş

CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'li belediyelere ilişkin yapılan soruşturmalarla ilgili bir basın açıklama yaptı. Swissotel'de yapılan basın açıklamasına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail İnal, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İzgezdi, Adalar Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu da katıldı. 

'BAŞKANLARIMIZIN TELEFONU DİNLENİYOR'

CHP'li belediyeler üzerinde saldırı söz konusu olduğunu iddia eden CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "AKP'li belediyelere yapılmayan her şey muhalefetteki belediyelere yapılmakta. Özellikle CHP'li belediyeler üzerinde ciddi bir saldırı söz konusu. Bizim belediye başkanlarımızın neredeyse tamamının cep telefonları dinlenmekte. Belediye başkanının halka hizmet etmekten başka hiçbir niyeti yok" diye konuştu. 


CHP'li belediyelerin veremeyeceği hiçbir hesap olmadığını söyleyen Salıcı şöyle konuştu; 

"Bizim belediyelerimizin hiçbirinin veremeyeceği hesap yoktur. Eğer elinizde bir bilgi belge varsa, bizim zaten yargıdan kaçmak, hukuksuz yollara yönelmek gibi bir anlayışımız ve yaklaşımımız hiçbir zaman olmadı. Varsa elinizde bir bilgi belge getirin açıklayın. Bizde gerekeni yapalım. Ama elinizde bilgi belge olmadan, belediyelere ve belediye başkanlarımıza, bazen şahsına bazen temsil ettiği kuruma karşı yapacağınız saldırıların tamamı karşısında CHP örgütünü ve partilileri bulacaksınız. Bizi müfettişlerle, siyasi saldırılarla püskürtemezsiniz. Bunun karşısında CHP'lileri bir bütün olarak göreceksiniz." 

Salıcı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen Mustafa Sarıgül ile ilgili de konuştu. 

'ADAYLAR İÇİN DAHA ÇOK ERKEN'

CHP'ye önümüzdeki süreçte güç verecek, kadroları güçlendirecek, partinin daha fazla oy almasını sağlayacak, şaibesi olmayan herkesin CHP'ye katılmasından mutluluk duyduklarını belirten Salıcı, "Yerel seçimlere bir buçuk yıllık zaman var. Bu kadar uzun bir zaman öncesinde özellikle bir kişinin ya da birkaç kişinin adını telaffuz etmek aslında o arkadaşlarımızın da önümüzdeki dönemde yapacakları siyasi çalışmaya büyük bir hizmette bulunmaz. 

'HERKESE KUCAĞIMIZ AÇIK'

Onun için Sarıgül ya da başka arkadaşlarımız CHP'ye katılmak isterlerse partinin kucağı hepsini alacak kadar geniştir. Belediye başkanlığı seçimlerinde ortada isimlerin olması doğaldır. Parti içinde demokratik bir yarıştır bu. Dolayısıyla arkadaşlarımızın aday olmasında ya da aday adaylığı konusunda açıklama yapmaları konusunda biz hiçbir mahsur görmüyoruz. Önemli olan ipi göğüsleyebileceğini düşündüğümüz kişiyi adaylaştırmaktır. Kazanacağını düşündüğümüz kişiler adaylaştırılmalıdır. Bu seçimlerde duygusal davranmaya kimsenin hakkı yok. Bu seçimler 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının yolunu açacak seçimler olacak" dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.