Çocuklar 'Gizemli Kutular'la gelişecek

Çocuklar 'Gizemli Kutular'la gelişecek

Çocuklarda bilimsel düşünmeyi geliştirmek amacıyla Londra Bilim Müzesi tarafından oluşturulan 'Gizemli Kutular' atölye çalışmasının tanıtımı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

 Çocuklarda bilimsel düşünmeyi geliştirmek amacıyla Londra Bilim Müzesi tarafından oluşturulan 'Gizemli Kutular' atölye çalışmasının tanıtımı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Eyüp Belediyesi, Pınar Grubu, T-Bank, DuPont'un katkılarıyla Türkiye'de İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından hayata geçirilen proje, Aralık sonuna kadar 6 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. 

Gizemli Kutular atölye çalışmasıyla çocukların; tartışma, merak etme, argüman geliştirme, iletişim, dinleme, işbirliği yapma, bakış açılarını genişletme ve hayal gücü gibi becerileri geliştirmesi amaçlanıyor. Proje, Eyüp Belediyesi'nin ardından 2013 yılında İstanbul'daki diğer ilçelere daha sonra da Türkiye genelindeki okullarda hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Projenin tanıtım toplantısına, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, T-Bank Genel Müdürü Dinçer Alpman, Yaşar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, DuPont Türkiye Ülke Müdürü Halide Aydınlık da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.