DHL ve AFAD Lojistik Destek Protokolü İmzalandı

DHL ve AFAD Lojistik Destek Protokolü İmzalandı

Uluslar arası hızlı hava taşımacılık ve lojistik sektörünün küresel Pazar lideri DHL ile T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bir protokole imza attı. AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay ve DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akav


DHL’nin havaalanı lojistik yönetimindeki becerilerine dayanarak afet müdahalesi için lojistik kapasitesi sağlamak amacıyla, kurumsal sosyal sorumluluk stratejisinin bir parçası olan “Yaşam Sorumlulukları” başlığı altında kurulmuş olan girişimi “DHL Afet Müdahale Ekibi”, Türkiye’deki çalışmalarına hız verdi. Bugün İstanbul Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle imzalanan protokol kapsamında DHL, Türkiye’de yaşanabilecek doğal afet süreçlerinde Afet Müdahale Ekibi’nin yönetim ve rehberlik deneyimi ile AFAD’a lojistik destek verecek.

 

İmza töreni; AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, İstanbul Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak , İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gökay Atilla Bostan ve DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi’nin yanı sıra; AFAD uzmanları, DHL Express İnsani Yardım İlişkileri Direktörü Chris Weeks ve DHL Afet Müdahele ekibi temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

AFAD’ın ulusal ve uluslar arası afet ve acil durumlarında Türkiye adına tek yetkili kuruluş olarak koordinasyon görevi yaptığını belirten AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, “Herhangi bir afet ve acil durumunda; tüm kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla Başkanlığımız tarafından koordinasyon sağlanarak, çalışmalar tek merkezden yürütülmektedir.” şeklinde konuştu.

 

Toplumların sürdürülebilir kalkınmasında kurumsal vatandaşların önemli bir yere sahip olduklarını ve bu nedenle de kurumsal sosyal sorumluluğu, çalışmalarının önemli bri parçası olarak gördüklerini ifade eden DHL Express Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi sözlerini  şu şekilde sürdürdü; “Bilgi ve küresel gücümüzü kullanarak hem yaşadığımız çevreye hem de insanlara pozitif katkı sağlamak için çaba gösteriyoruz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.