Eğitimciler ünlü yazarlarla buluşuyor

Eğitimciler ünlü yazarlarla buluşuyor

Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nin beşincisi, 15 Aralık’ta Müge İplikçi, Behiç Ak, Görkem Yeltan ve Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün’ün katılımıyla gerçekleştirilecek.

Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen yayınevlerinden Günışığı Kitaplığı’nın, eğitimciler için her öğrenim yılında iki kez düzenlediği Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nin beşincisi 15 Aralık Cumartesi günü Irmak Okulları’nın katkılarıyla gerçekleşecek. Çocuk ve gençlik edebiyatı, kitap seçimi, yaratıcı okuma uygulamalarında çağdaş yaklaşımlar ve edebiyatın yaşama yansıyan etkilerinin paylaşılacağı seminere, edebiyatın ve akademinin önemli isimleri konuşmacı olarak katılacak.

Mizah ustası yazar Behiç Ak, gazeteci, yazar Müge İplikçi, akademisyen, çevirmen Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, yazar, eleştirmen ve sinema oyuncusu Görkem Yeltan, seminerde yapacakları konuşmalarda sanatçı gözüyle edebiyatı keşfetmekten edebiyat okurluğuna, yazınsal ve görsel okumalardan zor konuları edebiyatla paylaşmaya kadar birçok başlığa değinerek katılımcılara farklı bakış açıları sunacaklar. Seminerde, öğrencileriyle yaratıcı okuma uygulamaları gerçekleştiren, İstanbul ve Mersin’den öğretmen ve kütüphaneciler de özel sunumlar yaparak deneyimlerini ve edindikleri sonuçları meslektaşlarıyla paylaşacaklar.

Değişik illerden gelen çok sayıda eğitimcinin ücretsiz yararlanacağı seminerin açılışında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız bir konuşma yapacak. Katılımcıların Kadıköy Caddebostan’daki Irmak Okulları’na kolay ulaşımı için Kadıköy, Üsküdar, Söğütlüçeşme ve Kozyatağı’ndan servisler kaldırılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.