Eyüp Silahtarağa trafiğine düzenleme

Eyüp Silahtarağa trafiğine düzenleme

Silahtarağa Caddesi üzerindeki Eyüp Devlet Hastanesinin önünde sürekli artan trafik nedeniyle yeni geometrik düzenlemeler yapıldı.

 Yeni düzenlemeyle birlikte ikiye bölünen kavşak, caddenin her iki tarafına kaydırıldı. Cep ve trafik lambalarıyla donatılan yeni kavşaklar bölgede yaşanan trafik sorununa çözüm getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Silahtarağa Caddesi üzerindeki Eyüp Devlet Hastanesi Kavşağı yeniden düzenlenerek yaşanan trafik karmaşasına son verildi.

 

Artan trafik yoğunluğu üzerine Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce kavşak düzenlemesi ile ilgili proje hazırlandı. Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri tarafından proje kapsamında çalışmalar yapıldı. Yeni düzenleme ile birlikte Eyüp Devlet Hastanesi önündeki kavşak ikiye bölündü.

Cepli ve ışıklı kavşakların hizmete girmesi ile birlikte her iki noktada araç-yaya trafiği rahat ve güvenli bir hale getirildi. Üç ay gibi kısa bir zamanda tamamlanan çalışmaların hayata geçirilmesiyle birlikte, önemli ana ulaşım yollarından olan Eyüp Devlet Hastanesi Kavşağında yaşanan sıkıntılar çözülerek halkımızın hizmetine sunuldu.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.