Fatih’te CHP’nin hedefi: Yerinde Kentsel Dönüşüm

Fatih’te CHP’nin hedefi: Yerinde Kentsel Dönüşüm

450 bine yaklaşan bir nüfusa sahip, güzide ve merkez bir ilçe olan Fatih’in, CHP ilçe Başkanı Uğur Ataş gazetemize yaptığı açıklamada ilçenin sorunlarına değinerek çözüm yolları için çalıştıklarını ifade etti.

 
CHP İlçe başkanı Uğur Ataş Fatih Belediye’sine bağlı olan semtlerin ortak sorunlarını anlatarak, başvurdukları çözüm yollarını dile getirdi.
‘’Bizim belediye meclis üyelerimiz belediyelerde soru önergeleri veriyorlar. Yönetim ağırlık AKP’de olduğu için sorunlarına çözüm noktasında çok yardımcı olamıyoruz sadece sorunları dile getirebiliyoruz’’ diye konuşan Ataş kentsel dönüşüm hakkında şu açıklamalarda bulundu: ‘’Balat’ta, Eyüp’te, Ayvansaray’da kentsel dönüşüm adı altında insanlar yerinden edilmektedir. CHP’nin kentsel dönüşümle alakalı projesi yerinde kentsel dönüşümdür. Yani insanların gayrimenkullerini alıp bir başkasına vermek yerine yerinde kentsel dönüşümün daha doğru olacağı kanaatindeyiz. İnsanlara tebligatlar geliyor. İnsanlar kendi evlerini kurtarmak için dernek kurdular. Çözüm aşamasında yapabileceğimiz şeyler sınırlı. Ortak bir eylem planı oluşturmak gerekiyor. Burada olan bir yaşam kültürü vardı o insanların. Düşünün siz burada yıllarca yaşamışsınız sonra sizi buradan alacaklar başka bir yerde yaşayın diyecekler. Bizim Balat’ta bir yaşlı dedemiz vardı, intihar etmişti. Sonra kendisiyle bir görüşme yaptık, Mustafa Bey’in yaptığı bu uygulamanın çok haksız olduğunu, istimlâk çalışmalarının da gerçek değerlerinden yapılmadığını dile getirdi. Ayrıca tapulu yerleri ellerinden alıyorlar, imara aykırı yerleri değil. Güzelleştirmek istiyorsak yıkalım orijinaline uygun yapalım ama hak sahibine verelim. Neden mülkiyet el değiştirsin? Biz bunu savunuyoruz. Bununla ilgili de önümüzde il başkanlığı seçimimiz var ondan sonra kurullar oluşacak. Sonrasında da kurultayımız var."


Haber: Şahin Öner

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.