Fikriniz, İşiniz Olsun!

Fikriniz, İşiniz Olsun!

Coca-Cola, İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile “Fikrim Artık İşim” KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Hibe Programı hayata geçiriliyor


İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (tobb) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile yürütülen "Fikrim Artık İşim" programıyla, girişimci adayı kadınlara fikirlerini işe dönüştürmeye yönelik eğitim veriliyor ve başarılı iş fikirlerine maddi destek sağlanıyor.
Proje kapsamında, ön elemeyi geçen kadınlar önce KOSGEB işbirliği ile düzenlenen kadın girişimcilere yönelik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılmaya hak kazanıyor. Eğitim sonrası belirlenen proje sahibi kadınlar bir haftalık atölye çalışmalarına katılıyorlar.İstanbul Ticaret Odası (İTO) Elektronik ve Telekomünikasyon Meslek Komitesi üyesi ve İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Bşk.Hatice Güner Kal, gazetemizin ekonomi bölüm sorumlusu Şahin Keskin'e verdiği özel demeçte şunları söyledi: Yaklaşık 36 milyon kadının yaşadığı Türkiye'de malesef TÜİK verilerine göre çalışan kadın sayısı 7 milyon civarında. Kadının ekonomideki istihdamı açısından bu proje büyük bir fırsat yaratmakla beraber, örnek teşkil etmesi açısından da son derece önemlidir. Coca- Cola'nın toplamda 150 bin TL gibi bir rakamı verip birde kendi profosyenel bünyelerindeki yöneticilerden 1 haftalık atölye çalışması için kişi ataması ve bir yıl boyuncada bu projenin sağlıklı bir şekilde yürümesi ve bu girişimci kadınların ayakta kalması ve ticari hayatlarını devam ettirebilmeleri için yanlarında olacak olmasının muazzam derecede önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdiden hak sahibi olacak Kadın girişimcilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

9 Nisan’a kadar AKDEM’e yapılacak başvurular sonrasında mülakatla belirlenecek 20 kişi, girişimcilik eğitimi almaya hak kazanacak. Alacakları eğitimin ardından iş fikrini en iyi 3 proje arasına taşıyan girişimciler, kazanacakları 50 bin TL ile işyerlerini hemen açma şansı bulacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.