HALSER İstanbul Fuara Hazır

HALSER İstanbul Fuara Hazır

HALSER İSTANBUL Fuarı, Bayrampaşa Toptancı Hali'nde konuklarını bekliyor. Fuarın resmi açılışı bugün saat 11:00'de İstanbul Sebze ve Meyve Hali'nde gerçekleştirilecek. Fuarda, hal esnafı ve üreticiler, meyve ve sebzelerden stantlar kuracak ve yemek yapar

HALSER İSTANBUL adıyla düzenlenecek Fuarın resmi açılışı bugün saat 11.00’da Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YAZICI, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve üst düzey protokol tarafından gerçekleşecek. Dünya Haller Birliği’nin İstanbul 2011 buluşmasına başarı ile ev sahipliği yapan İstanbul Yaş Meyve-Sebze ve Bostan Komisyoncuları Derneği (İSMEYDER) bu kez de Fuar için ev sahipliği yapacak.

Fuara katılacak firmalar stantlarıyla katılarak ürün ve hizmetleri hakkında komisyoncu esnafına bilgi verecekler. Esnaflarımız üretim sektöründeki en son yeniliklerden haberdar olacak. Tüketim piyasalarına yönelik ürün ve hizmet sunan firmalar bu fuarda olacaklar. Katılımcılar, hijyen, insan sağlığı, iyi tarım uygulamaları, modern lojistik teknolojileri, ambalajlama, sertifikalı üretim, kontrollü üretim ve sözleşmeli üretimle ilgili her türlü bilgiyi birbiriyle paylaşma fırsatını bulacaklar.

İSMEYDER Yönetim Kurulu adına Başkan Nevzat Dayan, yarın düzenlenecek HALSER İstanbul Fuarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı, “2011 İstanbul buluşmamızda meslektaşlarımızın Dünya Haller Birliği organizasyonunda azami faydayı alabilmelerini sağlamak amacıyla Bayrampaşa Toptancı Hali’nde bir sergi organizasyonu planladığımızda aklımızda şu vardı; öyle bir organizasyon olsun ki, sektör firmaları, komisyoncu esnafı ve davet edeceğimiz üreticilerimiz ve diğer sektör paydaşlarını aynı ortamda buluşturalım. İşte bu buluşma 24 Mayıs günü gerçekleşecek. Toptancı halleri ile tarım sektörünün üretim aşamasında faaliyet gösteren aktörleri toptancı hal tesislerinde düzenlenecek bu fuar aracılığıyla ticari işbirliği yapmaya teşvik edecek ve mevcut işbirliği bağlantılarını da güçlendirip geliştirecek bir Yaş Sebze Meyve Üretim Girdileri, Paketleme, Lojistik, Pazarlama FUARI (HALSER) profesyonel bir çerçevede ve Fuar adı altında yine Bayrampaşa Hali’nde, İstanbul Haller Müdürlüğü’nün de destekleriyle gerçekleştirmeyi arzu etmekteyiz. Sektörümüzün Türkiye genelindeki tüm paydaşlarının katılımıyla bu yıl düzenlenecek olan fuarımız HALSER 24-26 Mayıs tarihlerinde saat 07:00 – 14:00 arası ziyarete açık olacaktır”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.